Budeme potřebovat:

V HLAVNÍ ROLI RAZÍTKA

 Zdobit zabalený dárek můžeme pomocí razítek domečků .

 1. Razítka otiskneme černým inkoustem na bílý papír a potom vystřihneme.

 

 2. V dalším kroku ozdobíme střechy sněhovou pastou, kterou nanášíme špachtlí nebo prstem na určená místa. Do mokré pasty ještě nasypeme bílé třpytky a necháme pořádně uschnout.

 3. Na zabalený dárek do hnědého papíru nalepíme vzorovaný papír, ideální motivy najdete v této sadě. Do jeho spodní částipřilepíme proužek glitrového stříbrného papíru a pod něj ještě papírovou krajku. Tu jsme vyřízli z Big Shotu z bílého papíru, a to pomocí šablony.

4. Nyní nalepíme do řady připravené domečky a kostelík, popř. ještě můžeme ještě cokoli narazítkovat, např. stromy, další domečky, vločky apod.

5. Nakonec ještě narazítkujeme text „Šťastné a veselé.“

 6. A máme hotovo!

KOUZLA S VYLUPOVACÍMI OBRÁZKY

 Snad nejjednodušší variantou je zdobení pomocí vylupovacích vánočních obrázků.

 

1. Dárek zabalíme do jednobarevného papíru a klasicky převážeme stuhou. Na přední straně balíčku nám tak vznikla 4 políčka k dozdobení.

2. Vyloupneme si z bloku obrázky a jednotlivé části nazdobíme nalepením připravenýchobrázků. Pokud by se nám to zdálo moc, můžeme nazdobit jen některá políčka.

 3. Pro zvýraznění některých míst použijeme třpytky a nebo domalujeme drobnosti fixem. Nakonec narazítkujemečeský vánoční text a je hotovo….

VYŘEZÁVÁME OZDOBY POMOCÍ ŠABLON V BIG SHOTU

Další variantou jsou vyřezávací šablony do Big Shotu. Pokud vlastníme tento strojek, je zdobení také velice jednoduché a přitom efektní.

1. Ze 3 různě zelených papírů vyřízneme stromy, z kraftového papíruchaloupky. A z bílého papíru si ručně natrháme zasněženou krajinu.

2. Nachystáme si zlatý glitrový papír a chaloupkám jím podlepíme okýnka. Teď to vypadá, že okýnka svítí. Zbytek domečků podlepíme bílým papírem a obstřihneme.

3. A teď už jen nalepíme na balíček, který jsme jako základ zabalily do obyčejného balicího papíru – nejprve les do pozadí, potom bílé kopce do popředí a nakonec chaloupky někam uprostřed.

 4. Kopce trochu natřpytíme holografickou nebo diamantovou barvou a na oblohu namalujeme poletující sníh bílým akrylovým fixem.

 5. Na volné místo narazítkujeme text a dáreček můžeme předat.

Návod pro vás připravila Pavlínka Šustková

TIPY: