+420 601 534 217 info@aladine.cz
Římská 12, Praha 2
CZK
EUR

Dopis Ježíškovi

Žádné vystřihování z akčních letáků - letos si děti budou přát stylově.

Budeme potřebovat:

1. Bílý papír A4 s vyšší gramáží přestřihneme na poloviny, jeden díl polepíme na třech stranách oboustranně lepicí páskou (nebo natřeme lepidlem) a slepíme – vznikne nám kapsa.

2. Z dalšího bílého papíru ustřihneme pruh 12 cm x 28 cm.

3. Zasuneme do kapsy a podle horního okraje kapsy narýsujeme přímku. Další přímku narýsujeme na kapse 3cm od horního okraje

4. Vznikly nám 2 políčka – cca 12cm x 8cm a cca 15cm x 3cm. Takto veliké obdélníky vystřihneme z černého papíru a pro zajímavější vzhled postříkáme zlatým mramorovacím sprejem. Nalepíme na podklad.

5. Na zbytek bílého papíru narazítkujeme jehličnaté větvičky, cesmínu a zvoneček, a to novými IZINK Quick Dry. Vybarvíme třeba pastelkami a motivy vystříháme.

6. Naaranžujeme a nalepíme na klobouk – pozor, lepíme tak, abychom mohli vnitřní kartu vysunovat a zasunovat.

Nalepíme červené kamínky.

7. Fixem namalujeme oči, ústa, šálu a knoflíky. Nos vystřihneme z červeného papíru a nalepíme.

8. Šálu porazítkujeme barevnými hvězdičkami. Na proužek papíru otiskneme razítko s nápisem „DOPIS JEŽÍŠKOVI“ průhledným embosovacím médiem, posypeme měděným embosovacím práškem a zapečeme horkovzdušnou pistolí. Proužek zastřihneme do vlaječky a pro zajímavost a zvýraznění můžeme oinkoustovat okraje. Nalepíme doprostřed šály nebo na jiné místo, kde se vám to bude líbit.

9. Poslední zdobení bude na vnitřní kartičce – narazítkujeme na krajích vločky nebo i jiné motivy černým nebo barevným inkoustem, domalujeme detaily…..a teď můžeme předat dětem, aby na kartu napsaly (nebo namalovaly) svá přání.

Další tipy:

  • Klobouk můžeme místo polepování černým papírem i vybarvit černou akrylovou barvou nebo vodovkou, popř. lze použít i fixy, pastelky nebo voskovky
  • Vnitřní kartičku můžeme rozdělit fixem na políčka, která budou sloužit k napsání nebo nakreslení jednotlivých přání
  • Knoflíčky na sněhulákovi můžeme natisknout razítkem ze sady České Vánoce
  • Děti milují třpytky – můžete některá místa zvýraznit třpytkami nebo diamantovou pastou, např. knoflíčky nebo hvězdy na šále
  • Kromě sněhuláka můžete vyzkoušet i jiné vánoční motivy – stromeček, rukavice, kapr, dárek nebo třeba zimní domeček….

Návod pro vás připravila Pavlínka.

Obrázek
Vytvořeno05.11.2020