Marmelády a džemy jsou možností jak si uchovat vzpomínky na šťavnaté plody na zimu. Použijte stužky, barvy, kousky látek nebo rýžový papír a ozdobte skleničky a láhve. Povznesete tak zavařenou dobrotu na malé umělecké dílko.

Natiskněte visačky,etikety a nálepky, popište, co sklenice obsahuje a kdy jste marmeládu vyrobili. Vyhrajte si se zakrytím nevzhledného víčka.

NÁŠ TIP: Vyrobte k marmeládce dárkovou taštičku a darujte ji jako dárek svým milým.

Na sběr jahod je potřeba košík. Upleťte si ho sami ze starých papírových tašek - není to nic složitého. Budete potřebovat jen tašky, nůžky, lepidlo a sešívačku, kolíčky, chvilku času a náš NÁVOD.

Že jahody nemáte? Tak si je namalujte!

Po jahodách hned nastane čas třešní a následovat bude další ovoce. Veselé letní barvičky a batika a ovocný věneček budou slušet plátěnému sáčku, který je ideální na jeho sbírání. Dejte vale igelitovým taškám, od teď na nákupy jen s parádním látkovým sáčkem.

A na závěr nesmí chybět RECEPT na jahodovou marmeládu:

500 g jahod, 500 g. cukru, 1 citron.

Obrané a očištěné jahody prosypte cukrem, nechte odstát přes noc, druhý den rozvařte a poté rozmixujte. Přidejte vymačkaný citron a ještě půl hodiny vařte (čím déle vaříte, tím je hustší). Do sklenic vysterilizovaných v horké troubě nalijte horkou marmeládu, zavíčkujte skleničky, postavte je dnem vzhůru a nechejte do druhého dne vychladnout

Přejeme bohatou úrodu a dobrou chuť.