+420 601 534 217 info@aladine.cz
Římská 12, Praha 2
CZK
EUR

Umělecká pryskyřice Cadence Resin Art - 2x120 ml

Umělecká pryskyřice - 120 ml + 120 ml
Umělecká pryskyřice - 120 ml + 120 ml
Umělecká pryskyřice - použití
Vyberte variantu
Objem
Epoxidová pryskyřice vhodná na mnoho kreativních projektů - výroba šperků, projekty na dřevě, plátně, obkladech, keramice, kovu, skle, porcelánu atd. Objem 2 x 120 ml.Celý popis
419 Kč s DPH
Skladem
Přidat k oblíbeným
Nakupte ještě za 2 000 Kč a máte dopravu zdarma.
KódRA120VýrobceCadenceEAN8699036760808

Průhledná dvousložková pryskyřice vhodná pro celou škálu výtvarných projektů: odlévání do silikonových forem, tvoření bižuterie a jiných dekoračních předmětů. Vyzkoušejte kombinaci s různými materiály např. dřevem, sklem, kovem, textilem i papírem. Dlouhodobě barevně stálá a průzračná, UV rezistentní. Povrch je po zaschnutí tvrdý, odolný vůči poškrábání.

Balení obsahuje tekutou pryskyřici (lahvička A) a vytvrzovač (lahvička B).

Použití:

  1. Požadované množství smíchejte z lahviček A a B v poměru 1:1 v plastovém kelímku (po použití bude na vyhození). Začněte klidně s menším množstvím a případně si domíchejte další (pryskyřici lze lít do forem po částech). Rozmíchaná pryskyřice s vytvrzovačem rychle tuhne a znovu použít nelze.
  2. Důkladně promíchejte 3 - 4 minuty pomocí špachtle. Špachtle se musí při míchání dotýkat dna, aby se netvořily vzduchové bubliny. Nechte 1- 2 minuty odstát. Pak je hmota připravená k odlévání.
  3. Aplikujte a nechte proschnout při pokojové teplotě (20 °C) a v bezprašném prostředí (formu můžete zakrýt kelímkem či krabičkou). Úplná doba schnutí je několik dnů.

Důležité:
Při kontaktu s kůží může dojít k poškození, důkladně opláchněte zasažené místo. Při vnitřním požití okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc. Skladujte uzamčené a mimo dosah dětí. Při práci používejte ochranný oděv, rukavice a chraňte oči a obličej. Pokud potřebujete hotový výrobek obrousit, použijte při broušení respirátor.

Tipy na vyrábění:

  • Do pryskyřice můžete zalévat třpytky, korálky, květiny, jemný písek, mušličky, kamínky, papír apod. Nejdříve vytvořte ve formě tenkou vrstvu pryskyřice, poté přidejte zvolenou ozdobu a zalijte zbytek formy. Pamatujte na to, že to, co máte dole, bude ve výsledku nahoře hotového výrobku.
  • Pryskyřici lze obarvit - pomocí inkoustu vytvoříte barevný průhledný výrobek, pomocí akrylové barvy neprůhledný. Barvu je potřeba v pryskyřici pořádně rozmíchat a výrobek bude schnout déle než nebarvený.
  • Hotové výrobky můžete dále opracovávat - brousit brusným papírem nebo houbičkou, řezat, vrtat - apod.
  • Větší výrobky odlévejte po částech. V hlubokých a více uzavřených formách schne pryskyřice déle.
  • Jeden den po odlití je odlitek stále pružný a lze ho namodelovat nebo připevnit na zahnuté povrchy.
  • Pro docílení řidší konzistence pryskyřice, lze pryskyřici mírně zahřát fénem. Tato technika je vhodná i na odstranění případných bublinek, které se zahřátím uvolní. Pozor však na spálení pryskyřice.

Inspirujte se naším návodem - Křišťálové vločky.

Podívejte se na video

Popis
Vlastnosti
Objem120 ml
Balenísada
V sadě2 kusy
VýrobceCadence