+420 601 534 217 info@aladine.cz
Římská 12, Praha 2
CZK
EUR

PODKLAD TVOŘENÝ ŠABLONKOU A ROZPRAŠOVAČEM

Podklad tvořený šablonkou a rozprašovačem

Určitě máte doma nějakou šablonku… pokud ne, vyrobte si ji třeba z tvrdého papíru. Krásně narovnáme plochy (ubrousek i šablonku), aby šablonka nikde neodstávala od ubrousku, a opět stříkáme vybranými odstíny (rozprašovačem). Můžeme si zase volit také intenzitu rozprašovače. Zde je nejvíce rozprašovače uprostřed ubrousku a směrem ven se jakoby vytrácí.

Na obrázku zleva: šablonka na ubrousku, uprostřed ubrousek postříkaný přes šablonku barevnými rozprašovači (magenta, žlutá, zelená, šedá), vpravo konečný výsledek (ubrousek po odstranění šablonky.

Apták je nepřirozeně šetřivý a bylo mu líto té spousty barvy, která nevyužitá zůstala shora na nenasákavé šablonce. Proto ji barevnou mokrou stranou položil na předešlý pocákaný ubrousek (dle 1- Podklad tvořený rozprašovačem) a udělal šablonkový otisk. Pozor, u šablonky vytvořené doma z tvrdého papíru to takto nelze udělat, barva se do papíru vpije. Opatrně tlačíme na šablonku při otiskování a hlídáme, aby se nám nepohnula a tím nerozmazala.

Odstraníme šablonku. Směrem ven se otisk opět vytrácí, stejně dle předchozího příkladu (uprostřed bylo nastříkáno více barvy.

Na obrázku zleva: šablonka na ubrousku, uprostřed ubrousek po odstranění šablonky a jeho detail.

 

sablonka
Vytvořeno18.10.2018