Inkoustové polštářky Studio Light, 3 ks - zelené

Sada inkoustových polštářků na akvarelové techniky. Ideální na tvorbu barevných pozadí, tónování papírů a práci se šablonami. Použití s blendovacími štětci či aplikátory inkoustu. V balení 3 ks. Odstíny zelené. Celý popis
Dostupnost: Na dotaz
199 Kč
164,46 Kč bez DPH

Nakupte ještě za 2 000 Kč a máte DOPRAVU ZDARMA!

Značka: Studio Light Kód: SL-ES-INKP13 EAN: 8713943146668

Popis

Inkoustové polštářky v sadě 3 sladěných barev, ideální na papírové tvoření. Tato sada polštářků se vyznačuje tím, že jejich inkoust reaguje s vodou – je tedy obzvlášť vhodný na různé akvarelové techniky. S polštářkem se dají použít blendovací štětce (speciální kreativní štětce s velmi jemnými a hustými štětinkami) nebo aplikátory inkoustu (měkká houbička s rukojetí). Štětec či aplikátor se jednoduše „naťupe“ přímo do polštářku a tím se nabere jeho inkoust. Ten je nyní možné nanášet různými způsoby:

  • práce se šablonami: na papírový podklad položíme šablonujemnými krouživými pohyby přes ni nanášíme inkoust – dojde k dokonalému vykreslení motivu na papír. Můžeme využít i více barev.
  • tvorba podkladů: inkoust nanášíme na papír krouživými pohyby – můžeme zabarvit celou plochu, nanést jednu barvu do ztracena nebo vytvořit krásný přechod z jedné barvy do druhé. Barvy polštářků v této sadě jsou zvolené tak, aby spolu při této technice skvěle ladily a pomocí blendovacího štětce či aplikátoru tak získáme plynulý, rovnoměrný přechod od nejtmavší barvy po nejsvětlejší.
  • tónování okrajů papíru: aplikátor inkoustu je vhodným nástrojem k nanesení barvy jen po okrajích papíru a na jeho ořízku (hranu)
  • vybarvování: polštářek můžeme otisknout na nesavou plochu (např. skleněnou podložku nebo fólii) a poté pomocí štětce nabírat inkoust, který tam ulpí. To můžeme využít například k vybarvování razítek natištěných permanentním (voděodolným) razítkovacím polštářkem.
  • razítkování: polštářek je lehce vystouplý a jde s jeho pomocí pokrýt i větší razítko jakéhokoli druhu

Inkoust reaguje s vodou i po zaschnutí – chceme-li získat efekt jako na obrázku 3, stačí nabarvený podklad pokapat nebo postříkat mokrým štětcem. Voda dokáže "vymazat" pigment a vykreslí na podkladu světlé mapy.

Tip! Pokud si chcete hrát s akvarelovou tvorbou, doporučujeme pracovat s  akvarelovým papírem. Pro uchycení šablon či ochranu části podkladu před obarvením využijete maskovací pásku. Místo obyčejného výtvarného štětce si můžete ulehčit práci štětcem vodním , který se nemusí namáčet do kelímku s vodou.

Rozměr balení: 8 x 24 x 2,1 cm, rozměr vlastního polštářku: 4,2 x 4,2 cm

Vlastnosti produktu

Balení sada
Počet polštářků 3 kusy
Designér Studio Light
Kolekce Studio Light Essentials

Související produkty

Blendovací štětce Studio Light, sada 5 ks - 1 cm
Kód: SL-ES-BBRU03

Blendovací štětce, sada 5 ks - 1 cm

Blendovací štětce Studio Light "Art by Marlene", sada 4 ks
Novinka
Kód: ABM-ES-BBRU13

Blendovací štětce "Art by Marlene", sada 4 ks

Šablona Studio Light, A5 - Pavučina
Kód: SL-ES-MASK146

Šablona Studio Light, A5 - Pavučina

Aplikátory inkoustu Studio Light, 3 ks + náhradní polštářky
Kód: SL-ES-INKAP01

Aplikátory inkoustu, 3 ks + náhradní polštářky

Dárky Wrendale Designs

Radost pro každou příležitost

Chci si vybrat