Dětská razítka Aladine Stampo Minos, 28 ks - Lesní zvířátka

Sada kreativních razítek s motivy lesních zvířátek. Razítka jsou gumová na pěnové hmotě, v sadě je 28 ks razítek a černý razítkovací polštářek. Velikost jednotlivých motivů je cca 0,6 - 7 cm. Celý popis
Dostupnost: Skladem
340 Kč
280,99 Kč bez DPH

Nakupte ještě za 2 000 Kč a máte DOPRAVU ZDARMA!

Značka: Aladine Kód: 55277 EAN: 3660016552770

Popis

Nejoblíbenější řada razítek z dílny české výtvarnice Ireny Slavíkové nabízí široké využití při výtvarných a vzdělávacích aktivitách. Díky originálnímu zpracování lze jednotlivé motivy vzájemně kombinovat, vytvářet nové a nové příběhy, dokreslovat, vybarvovat, vystřihovat a obrázky usazovat do reálného nebo vymyšleného prostředí. V sadě jsou vyobrazená lesní zvířátka, jejich mláďátka, stopy a také plody, kterými se živí. 

Razítka budují slovní zásobu, rozvíjí myšlení s fantazii, vybízí děti k vybarvování a dokreslování, děti tak trénují zábavným způsobem grafomotoriku. Dají se využít na papír, karton, do keramiky, slaného těsta, do samotvrdnoucí hmoty i na textil.

Sada obsahuje 28 razítekčerný razítkovací polštářek s vypratelným, umyvatelným a nezávadným inkoustem.

Jak s razítky Stampo MINOS pracovat?

Razítkování je jednoduché, nicméně zkušenosti ukazují, že je dobré první razítkování absolvovat s dítětem a ukázat mu správnou techniku.

 • Pro větší přehlednost doporučujeme vyskládat společně s dítětem razítka na jednobarevný podklad nebo tác, roztřídit je a pojmenovat.
 • Razítka se "namáčejí" do razítkovací podušky spodní gumovou (oranžovou) stranou. K dokonalému obarvení razítko stačí několikrát jemně přitlačit na polštářek.
 • Poté se razítko položí namočenou stranou na papír, a prsty zatlačí postupně na všechny části razítka, aby se dokonale otiskly všechny části motivu, zejména ty uprostřed.
 • Po ukončení práce razítka mohou děti očistit vlhčenými ubrousky. Razítka stačí potom omýt vlažnou mýdlovou vodou a nechat volně vyschnout na vzduchu. Razítkovací podušku vždy zavírejte a odložte víkem dolů. 
   

Tipy na tvoření:

 • Velké otisky umožňují další práci s vodovými barvami, pastelkami, fixy či voskovkami. Děti mohou obrázky vybarvovat nebo dokreslovat.
 • Obrázkové příběhy lze dále dozdobit třpytivými lepidly, nálepkami, či výstřižky z papíru nebo přírodninami a vytvořit tak unikátníkoláž.
 • Natištěné motivy můžete dále vystřihovat, nalepit na karton a vyrobit si třeba loutky do loutkového divadla nebo 3D scenérie. 
 • Kombinujte různé motivy, nebojte se kombinovat s dalšími razítky z jiných sad.  
 • Díky hluboké textuře můžete razítka otiskávat do samotvrdnoucí hmoty, slaného těsta, keramiky či jiných modelovacích hmot. Návod na výrobu domácího slaného těsta najdete zde.
 • S použitím textilního razítkovacího polštářku je možné razítka použít i na textil. Děti si tak mohou na bílé tričko, polštářek, plátěnou tašku, utěrku nebo šátek natisknout obrázky se zvířátky. Při aplikaci na textil barvu zafixujte důkladným zažehlením po dobu 5 minut přes pečicí papír. Prát doporučujeme po rubu maximálně na 40 °C. Delší životnosti u malovaného textilu dosáhnete ručním praním a používáním šetrných pracích gelů.

Vlastnosti produktu

Pro děti od 4 let
Balení sada
Počet razítek 28 kusů
Typ razítka gumové na pěnové hmotě
Řada razítek Aladine Stampo Minos

Související produkty

Dárky Wrendale Designs

Radost pro každou příležitost

Chci si vybrat