+420 601 534 217 info@aladine.cz
Římská 12, Praha 2
CZK
EUR

MOTÝLKOVÉ INSPIRACE (návod od Aptáka)

Ubrousek celý z jednoho tiskátka, motýlek ze sady SOVY, PTÁCI, MOTÝLI

Zkusíme si nazdobit ubrousek pouze jedním tiskátkem. Pro tisk jemných detailnějších tiskátek doporučujeme určitě textilní podušky Izink, které hezky otisknou tiskátko i na hrubší povrch tohoto ubrousku. Zde je použitá poduška fialové barvy a otisknutý motiv motýlků do jednoduchého kosočtverce. Dále zkusíme motiv motýlků rozvinout a růžovou (i fialovou) poduškou natiskneme další motýlky.

Dále si zkusíme stínování. Kolem motýlků, kde chceme vést stíny, natřeme místy mokrým štětcem (obyčejnou vodou)- dle fotky. Do těchto mokrých míst se pak hezky vpíjí černá tekutá textilní barva Izink a jemně se ztrácí. Můžeme ke stínování stejným způsobem použít také hustou barvu Izink.

Použijeme jemný šedý spray. Rozprašovače plníme tekutými barvami Izink. A domalujeme po ubrousku kontury černou barvou (konturu si sestavíme pomocí nástavců k hustým barvám), část motýlů také konturujeme, aby motýlci více vykoukli z ubrousku.

Pro rozveselení můžeme přidat barevné spraye, v ukázce je zelený. A pro zjemnění tmavších ploch ještě ubrousek pocákáme bílou hustou barvou, a to pomocí konturového nástavce. Klasickým konturovacím způsobem dokreslíme bílé vlnovky a tečky.

Dáme uschnout, zažehlíme a můžeme prostírat na novém ubrousku :).

Ukázky „JEDNOMOTÝLKOVÉHO“ motivu na dalších ubrouscích a tričkách.

trp1410404mix_cmsico.jpg
Vytvořeno18.10.2018