+420 601 534 217 info@aladine.cz
Římská 12, Praha 2
CZK
EUR

JAK VZNIKAJÍ RAZÍTKA

24.07.2023JAK VZNIKAJÍ RAZÍTKA

Razítka jsou naší vášní. Baví nás odhalovat další a další možnosti, jak srazítky pracovat, jak si snimi hrát a kouzlit. Před více než deseti lety nám učarovala francouzská značka Aladine, kterou od roku 2010 zastupujeme pro Českou a Slovenskou republiku.

Postupem času jsme se zobyčejného „prodejce“ razítek stali partnerem, který se podílí na vývoji nových razítek a vytváří i vlastní autorské sady. Máme rádi autentičnost, snažíme se je přizpůsobit našim tradicím a oblíbeným motivům. A proto vznikají sady na míru dětem, pro potřeby zahradnic, vášnivých kuchařek a nyní i pro cestovatele a milovníky našeho hlavního města.

 

Vymyslet, nakreslit a zrealizovat výrobu razítek je běh na dlouho trať. Je třeba vybrat vhodné motivy, obrázky se musí tematicky doplňovat, být výstižné a vzájemně kombinovatelné. Inspiraci hledáme všude kolem, děláme podrobné rešerše na internetu, a do procesu zapojujeme i naše zákazníky, obchodní partnery, příbuzné a kamarády.

Vybrané nejlepší motivy se nakreslí - prvně skica na papír...

...pak následuje přenos do PC, vektorizace, dokreslování a ladění detailů...

Je lepší lev řvoucí nebo se zavřenou tlamou?

Václavův kůň má uzel na ocase - vypadá lépe s uzlem nebo bez uzlu?

Variant je spousta a my chceme mít razítka perfektní....

Když je rozhodnuto, upravujeme velikosti a rozmístění razítek, aby je plotter mohl pěkně vyříznout.

Pak přichází na řadu hlavní designérka společnosti Aladine, která vytváří límce k novým sadám, aby ladily s ostatními razítky Aladine a splňovaly všechny náležitosti. A razítka můžou jít do výroby.

Teď už jen pár měsíců počkat, než razítka přistanou v ČR (věřte nám, to čekání je peklo).

A když konečně dorazí, následuje tvůrčí smršť. Každý je chce vyzkoušet a něco si natisknout...

Vyrobit razítka prostě není jen tak. Smícháme dobré nápady, zakomponujeme vtip a přání zákazníků, přisypeme postřehy nezaujatých pozorovatelů a esenci trendů poslední doby, odstraníme proroctví škarohlídů a díry na trhu, přidáme spoustu času, lásky a odhodlání, špetku risku a ... razítka jsou na světě.

Pražská razítka jsou už v prodeji, v nejbližší době k nám přiletí i naši vymazlení andílci s českými texty

.

 

A na papíře zatím vznikají motivy pro další město... Poznáte ho?

Za celou dobu naší spolupráce s francouzskou značkou Aladine jsme vytvořili více jak 60 autorských sad razítek a pečetí.

Za všechny vybíráme třeba dětská razítka Stampo Minos České Vánoce, Jaro a Velikonoce nebo Lesní zvířátka; razítka Stampo Hobby Zavařujeme nebo Marmelády, nebo pečeť Vše nejlepší.

Všechny novinky