+420 601 534 217 info@aladine.cz
Římská 12, Praha 2
CZK
EUR

Dětská razítka Aladine Stampo Minos, 32 ks - České Vánoce

Razítka s příběhem Stampo MINOS - České Vánoce 1
Razítka s příběhem Stampo MINOS - České Vánoce 1
Razítka s příběhem Stampo MINOS - České Vánoce 2
Razítka s příběhem Stampo MINOS - České Vánoce 4
Razítka s příběhem Stampo MINOS - České Vánoce 5
Razítka s příběhem Stampo MINOS - České Vánoce 6
Razítka s příběhem Stampo MINOS - České Vánoce - použití 1
Razítka s příběhem Stampo MINOS - České Vánoce - použití 2
Razítka s příběhem Stampo MINOS - České Vánoce - použití 3
Razítka s příběhem Stampo MINOS - České Vánoce - použití 4
Razítka s příběhem Stampo MINOS - České Vánoce - použití 5
Razítka s příběhem Stampo MINOS - České Vánoce - použití 6
Razítka s příběhem Stampo MINOS - České Vánoce 3
Sada vánočních razítek s motivy českých Vánoc a českými texty. Razítka jsou gumová na pěnové hmotě, v sadě je černý razítkovací polštářek, obsahuje 32 ks razítek. Velikost jednotlivých razítek je cca 1,4 - 8 cm.Celý popis
340 Kč s DPH
Skladem
Přidat k oblíbeným
Nakupte ještě za 2 000 Kč a máte dopravu zdarma.
Kód55398VýrobceAladineEAN3660016553982

Podlehněte kouzlu těch pravých českých Vánoc s razítky od české výtvarnice Ireny Slavíkové. Pomocí této sady vytvoříte sváteční atmosféru na balicím papíru, visačkách na dárek nebo dárkových papírových taškách.  Razítka mají široké využití při nejrůznějších kreativních aktivitách, nechte svoji faktazii rozehrát!

Sada obsahuje 32 razítek a černý razítkovací polštářek s vypratelným, umyvatelným a nezávadným inkoustem.

Razítka budují slovní zásobu, rozvíjí myšlení s fantazii, vybízí děti k vybarvování a dokreslování, děti tak trénují zábavným způsobem grafomotoriku. Dají se využít na papír, karton, do keramiky, slaného těsta, do samotvrdnoucí hmoty i na textil.

Jak s razítky Stampo MINOS pracovat?

Razítkování je jednoduché, nicméně zkušenosti ukazují, že je dobré první razítkování absolvovat s dítětem a ukázat mu správnou techniku.

 • Pro větší přehlednost doporučujeme vyskládat společně s dítětem razítka na jednobarevný podklad nebo tác a roztřídit je.
 • Razítka se "namáčejí" do podušky spodní gumovou (oranžovou) stranou. K dokonalému obarvení razítko stačí několikrát jemně přitlačit na polštářek.
 • Poté se razítko položí namočenou stranou na papír a prsty zatlačí postupně na všechny části razítka, aby se dokonale otiskly všechny části motivu, zejména ty uprostřed.
 • Po ukončení práce razítka mohou děti očistit vlhčenými ubrousky. Razítka stačí potom omýt vlažnou mýdlovou vodou a nechat volně vyschnout na vzduchu. Razítkovací podušku vždy zavírejte a odložte víkem dolů. 
   

Tipy na tvoření:

 • Děti mohou obrázky vybarvovat nebo dokreslovat. Velké otisky umožňují další práci s vodovými barvami, pastelkami, fixami či voskovkami. 
 • Obrázkové příběhy lze dále dozdobit třpytivými lepidly,sněhovou pastou, nálepkami nebo přírodninami a vytvořit tak unikátní vánoční koláž.
 • Natištěné motivy můžete dále vystřihovat, lepit na karton a vyrobit si tak loutky do loutkového divadla a 3D scenérie.
 • Krásné české motivy zajisté využijí i dospěláci při tvorbě vánočních přáníček nebo k dozdobení vánočních scrapbookových stránek v albech. Na papír doporučujeme černé razítkovací polštářky StazOn nebo Archival. Tyto inkousty rychle zasychají a jsou voděodolné. Pokud chcete razítkovat barevně, vybírejte z permanentních inkoustů IZINK Quick Dry anebo z akvarelových IZINK Dye.  
 • Nebojte se kombinovat s dalšími razítky z jiných sad. Vznikají tak zajímavá kreativní díla. 
 • Díky hluboké textuře můžete razítka otiskovat do keramiky, slaného těsta či jiných modelovacích hmot.
 • S použitím textilního razítkovacího polštářku je možné razítka použít i na textil. Narazítkujte si vánoční motivy na ubrus nebo prostírání a získejte originální bytové dekorace, které vám bude každý závidět. Při aplikaci na textil barvu zafixujte důkladným zažehlením po dobu 5 minut přes pečicí papír. Prát doporučujeme po rubu maximálně na 40 °C. Delší životnosti u malovaného textilu dosáhnete ručním praním a používáním šetrných pracích gelů.

 

PopisInspirace
Vlastnosti
Typ razítkagumové na pěnové hmotě
Řada razítekStampo Minos
Počet razítek32 kusů
Balenísada
Pro dětiod 4 let
Velikost razítek1,4 - 8 cm
VýrobceAladine