+420 601 534 217 info@aladine.cz
Římská 12, Praha 2
CZK
EUR

Art journal, 3.díl: strukturovací pasty

3.díl Art journal a strukturovací pasty

Dnes is ukážeme několik triků, jak do úpravy podkladu zapojit také strukturovací pasty. Trh nabízí nepřeberné množství.

Materiál a pomůcky

Připravte si dva akvarelové papíry velikosti A5, plastové šablony, strukturovací pastu a špachtli. (Tip Kozího Krámu: na nanášení pasty můžete použít starou kreditní kartu, nebo prostě jinou plastovou kartičku. Namísto pasty lze taky využít taky latex.)

Pomocí špachtle naneste pastu přes šablonu na akvarelový papír. Nanášejte pastu tahem špachtle přes šablonu v jednom směru, aby se pasta dostala tam, kam má. Vše vysušte. Pokud horkovzdušnou pistoli použijete na gesso z malé vzdálenosti, stane se, že se pasta začne nafukovat. Není to na závadu, může to být další prvek na vaší stránce.

Vyzkoušejte si výrobu barevné strukturovací pasty. Je to jednoduché! Na nesavou podložku otiskněte několikrát barevný inkoust, přidejte strukturovací pastu a smíchejte vše dohromady.

Barevnou pastu naneste na papír a vysušte.

Vyberte si barevné inkoustové polštářky a otiskněte je na nesavý povrch. Připravte si akvarelové papíry s nanesenou strukturovací pastou.

Vodou z rozprašovače nařeďte inkousty a také postříkejte barvy na podložce. Inkousty naneste štětcem a vysušte.

Zbylou barvu na podložce naberte vždy čistým štětcem jednu po druhé a nastříkejte na akvarelový papír tak, že poklepete štětcem o hranu ruky.

Stránky si ozdobte motýlky. Připravte si embossovací prášky Aladine, embossovací médium a horkovzdušnou pistoli.

Razítko namočte do embossovacího média (pomaluschnoucí průhledný inkoust) a otiskněte na papír. Nasypte prášek na otisk a přebytečný prášek vraťte do lahvičky. Motýly zapečte horkovzdušnou pistolí. Vystřihněte je.

Nalepte motýly na 3D lepicí čtverečky a přidejte je na stránky.

Opět je tady prostor pro vaši fantazii. Použijte samolepicí kamínky, černou fixu nebo si třeba na tiskárně vytiskněte krátké texty, které přidáte na stránky.

Pro Aladine vytvořila Iriska Vohlídková

Koukněte se také na předchozí díly

Art Journal, 1.díl: Art Journal a inkoustové polštářky

Art Journal, 2.díl: inkoustové spreje

Pokračování najdete na Art Journal, 4.díl: horké embosování.

3-12_cmsico.jpg
Vytvořeno18.10.2018