+420 601 534 217 info@aladine.cz
Římská 12, Praha 2
CZK
EUR

30. VÁNOČNÍ TRIČKO

30.11.202030. VÁNOČNÍ TRIČKO

 Moc mě baví letošní novinka v razítkách, sada složená ze spousty zimních motivů, zvířátek a vloček. Trička lze nosit i v zimě, jak zjistíte v závěru tohoto návodu. Sváteční vzhled umocní lesklé perleťové barvy…

Budeme potřebovat:

 1. Dovnitř trička vsuneme igelit. Z tvrdého papíru vystřihneme několik koleček o průměru 5 cm. Rozmístíme je spolu se šablonou po tričku, ak by se nám líbilo rozvrhnout jednotlivé kruhové ozdoby (viz.foto).

 3. Kde papírová kolečka překrývají šablonu, tam je ponecháme, ostatní můžeme dát bokem. Zde na dvou místech. Metalickou stříbrnou barvou Dora tupujeme šablonku pomocí kousku nastříhané kuchyňské houbičky. Pod papírky zůstanou čistá místa pro pozdější malování barevných ozdob.

 4. Větvičku ze šablonky pak ještě využijeme dvakrát. Natupujeme ji od jednoho ramene dolů a ještě do spodní části trička - dle fotek. Necháme uschnout.

 

 

 5. Štětcem a čistou vodou namalujeme po tričku mokré spirálky – na místa, kde jsme se v prvním kroku rozhodli mít ozdoby a označili je kruhovými rezervami (papíry). Tedy i do dvou míst, která zůstala nezabarvená stříbrnou barvou při tupování šablonky. Poté si naneseme na paletu pár kapek tekuté barvy ve spreji: růžovou, trávově zelenou a šedou. Namočíme do každé z nich postupně zlehka špičku štětce a do mokrých spirálek malujeme spirálky barevné. Někde se zapijí, někde ne. Někde použijeme všechny tři barvy, někde jen dvě či jednu. Mohou být klidně šišaté, nebojte se toho. Máme tak akvarelový podklad pro další ozdoby.

7. Zasušíme akvarelové ozdoby kuchyňskými ubrousky, aby neplavaly v kaluži. A ještě do vlhkého podkladu můžeme tisknout kruhové motivy se zvířátky. Použijeme na to textilní razítkovací polštářek černé barvy. Čím světlejší budeme mít akarelový podklad, tím lépe bude razítko vidět. Tlačíme razítku na jeho střed, aby se hezky otisklo!

 8. Překryjeme papírovým kolečkem jednu z akvarelových ozdob (na fotce světle růžovou), kouskem přes ni otiskneme razítko, kolečko i razítko pak dáme pryč. Opticky se nám razítko zasune vlastně až za tuto akvarelovou ozdobu, bude za ní v zákrytu.

 Pozn.: papírové kolečko nazýváme rezervou, která má potřebný tvar (zde kulatá ozdoba), aby překryla a ochránila motiv pod sebou (akvarelovou ozdobu). Po odstranění papírku tak získáme dva motivy, které se nepřekrývají, ale jsou hezky v zákrytu.

 9. Vybereme si ze sady razítek drobné motivy hvězdiček a teček. Kdo chce změnu, krásně budou vypadat místo hvězdiček i všechny vločky z této sady. Razítkujeme libovolně po celé ploše trička černým textilním polštářkem. Do obrázku i mimo něj.

 10. Na závěr ještě namočíme „roztřepený“ štětec do tekuté barvy a jemně pocákáme malými kapkami některé části trička více a některé méně. Něco tmavě zelenou barvou, něco barvou bordó.

 13. Domalujeme detaily světlou konturou a jemným gelovým Rollerem (černým). Detaily zde myslíme jednotlivé obrysy ozdob, jejich uvázání k větvičce, na která domalujeme i mašličky. Pokud se otisk razítka někde zcela nepovedl, můžeme ho lehce domalovat právě gelovým rollerem s malým hrotem.

 14. Tričko zažehlíme žehličkou přes jemnou textilii (zafixujeme) nebo pečicí papír. Praní doporučujeme nejdříve až po 3 dnech od namalování. Šetrnější je praní ruční. Při praní v automatické pračce použijte šetrný prací program. Vyhněte se pracím práškům se silnými bělícími účinky.

 TIP: A jak jsme slíbili na začátku návodu, nebojte se trička nosit i v zimě. Použijte je jako součást letos tolik moderního „vrstvení“ textilu. To znamená – pod něj oblečte tričko s dlouhými rukávy a nebojte se použít i vzorované. Velice efektně vypadají trička proužkovaná, kde pruhy barevně odpovídají barvám na namalovaném tričku. A nahoru klidně ještě svetřík rozepínací, kde bude více vykukovat námi namalovaný vzor, když jej zcela nedopneme ;) .

 

 

  

 

Všechny novinky