+420 601 534 217 info@aladine.cz
Římská 12, Praha 2
CZK
EUR

24. VÁNOČNÍ POLŠTÁŘ S JELENEM

24.11.202024. VÁNOČNÍ POLŠTÁŘ S JELENEM

 Už máte obligátní svetr s jelenem ;)? Tak teď ještě polštářek ke svátečnímu odpočinku…

Budeme potřebovat:

1. Umístíme šablonu věnečku doprostřed polštáře, její okraje překryjeme igelity (rezervy, ochrana proti zabarvení) a přidáme zátěže (zde barvy, co jsem měla zrovna na stole), aby nedošlo k podfouknutí barvou při sprejování. Sprejujeme černou barvou ve směru věnečku – po směru kruhu dle fotky.

 

 2. Po nasprejování vše postupně důkladně očistíme, pak teprve dáváme z textilu pryč. Hotový obrázek zasušíme kuchyňským ubrouskem (válcem).

 3. Okolí věnečku sprejujeme tmavě tyrkysovým sprejem, opět směrem do kruhu, okolo věnečku. A opět zasušíme kuchyňským ubrouskem

 4. Umístíme šablonu jelena doprostřed věnečku, zde nám krásně vyšla i jedna hvězda mezi jeho parohy. Tupujeme houbičkami (nastříhané na malé kousky) dvě metalické barvy Dora (starorůžová a onyx) dle fotky. Tmavší barvou spodní část, světlejší barvou tu horní.

 

 5. Na závěr můžeme štětečkem přidat bílou klasickou barvou světlé akcenty pomocí štětečku.

 Pozn.: tyto husté barvy už NEZASUŠUJEME kuchyňskými válci (pouze spreje!)!

 6. Okolí věnečku obohatíme tupováním pár vloček (použijeme kousek houbičky a vločky ze šablony věnečku). Aby byly vločky jemné, tón v tónu na tyrkysovém podkladu, použijeme efektní barvu hi-lite, odstín modrá.

 7. Z tvrdšího papíru vystřihneme motiv jelena (obmalujeme dle šablony tužkou), kterým budeme potřebovat rezervovat (ochránit) barevného jelena na textilu. Položíme papírového jelena přes barevného. Dále přes ně oba umístíme šablonu věnečku, ale ne přesně, vychýlíme ji kousek stranou, aby motiv přesně nedoléhal na původní černý věneček, ale byl kousek vedle.

 8. Tupujeme houbičkou střídavě oba odstíny zelené (jak nás napadne) přes větvičky, přes hvězdičky a tečky tupujeme zlatou metalickou. Vločky a hvězdy mezi parohy zatím vynecháme. Vysunutím šablony bokem tak vlastně vytvoříme barevnému vrchnímu věnečku „stín“ pod ním.

 Pozn.: pro každý odstín husté barvy použijte jinou houbičku, čistou.

 9. Šablonu ještě nesundáváme z textilu, ale pokračujeme - vynechané vločky a jednu hvězdičku vyplníme „foil bondem“, lepidlem na metalické folie. Šablonu věnečku sundáme a ihned očistíme. Sundáme i papírového jelena. Polštář necháme zaschnout, dokud foil bond nezprůhlední (cca 30 min).

 Pozn.: s foil bondem pracujeme jako s každou klasickou pastou, špachtlí vyplníme vzor v šabloně, srovnáme do roviny.

 10. Detail po sundání šablony, kde je krásně vidět, jak nám papírová rezerva (jelen) ochránila původní obrázek barevného jelena. Foil bond je zde vidět ještě mléčný, neprůhledný – tedy nezaschnutý!

 11. Na zaschlý průhledný foil bond (vločky) nalepíme metalickou bronzovou folii, a to tou škaredší stranou dolů. Přitiskněte prsty, nebojte se přitlačit. Všechna lepivá místa je nutno touto folií překrýt, aby přestala být lepivá.

 12. Hvězdičku mezi parohy překryjeme folií stříbrnou.

 13. Kdo si troufne, může ještě na závěr výtvarně dokreslit jelena pomocí kontur (černé a bílé): prostínovat tmavě bříško, nohy, domalovat špičky kopýtek, čumáček, vnitřky oušek. Bílou konturou parohy a horní stranu těla. Také na tyrkysové pozadí polštáře namalujeme pro zjemnění bílou konturou pár čárek, vlnovek a teček.

 Pozn.: Zkuste se držet fotky v úvodu našeho návodu nebo té poslední závěrečné.

14. Po úplném zaschnutí zažehlíme vše přes pečící papír (žehlička nastavená na bavlnu). Praní doporučujeme nejdříve až po 3 dnech od namalování. Šetrnější je praní ruční. Vyhněte se pracím práškům se silnými bělícími účinky.

 

Všechny novinky