+420 601 534 217 info@aladine.cz
Římská 12, Praha 2
CZK
EUR

19. Deník z papírů z banánových krabic

Deníků není nikdy dost a ty prázdninové nás moc baví.

Přinášíme první z celé série nápadů na deníky. A začneme hezky zodpvědně - RECYKLOVANĚ.  Je vyrobený z toho, co většina lidí vyhodí, ale my vám ukážeme, že vyrábět se dá téměř z čehokoli a výsledek je překvapivý.Budete potřebovat

- razítka Stampo Textile Sovy
- razítka Stampo Scrap Kružnice
- papír z banánové krabice, karton
- klacík, provázek, pravítko, šídlo, lepidlo
- razítkovací barvu, nůžky, černý fix

Papír "od banánů" je krásně pevný a tuhý, bude se výborně hodit na listy deníku.

Ustřihněte si 3 pruhy o velikosti 16 x 50 cm a přehněte je napůl. Pomocí šídla udělejte dvě dírky 3 cm od hřbetu a 5 cm od horního okraje a 5 cm od dolního okraje.Pracujte vždy s papírem složeným na polovinu, který má rozměr 16 x 25 cm.

Nyní si připravte "masku" - ustřihněte kancelářský papír 10 x 15 cm a umístěte jej doprostřed. Budete tiskat různými razítky s motivem kružnic i přes bílý papír, který zabrání tomu, abyste si potiskali vnitřní obdélník, do kterého budete dávat fotky.Tiskejte "páté přes deváté" tak dlouho, až vytvoříte hezký rámeček. Sada koleček obsahuje kružnoce a kolečka s bezpočtem motivů. My jsme vybírali kolečka, s motivy kapradí, dřeva, lučního kvítí.Odstraňte papír a obdélník orámujte - obkreslete černým fixem. Klidně volnou rukou.Na karton natiskněte sovy, motýla, zkrátka vše, co najdete v této skvělé sadě razítek.Motivy vystřihněte.Použijte své fotografie, můžete je nastříhat, otrhat, připravit tak, aby se hodily do alba.


 

Všechny vystřižené motivy z kartonu podlepte 3D lepicí páskou, aby vytvořily prostorový efekt a nalepte je.Využijte také další recyklované papíry a vložte je do deníku.Poslední krok je složení celého alba. Všechny části deníku složte k sobě, do hřbetu umístěte klacík a oběma dírkami protáhněte provázek a pevně utáhněte.Deník je hotový! Zapojte nejen svou fantazii při výrobě deníku, ale hlavně zapojte děti:) Určitě je to bude bavit!

Návod pro nás připravila Magda Gieslová a Pavla Jezule, Kozí krámek, Šumperk 

1(2)_cmsico.jpg
Vytvořeno18.10.2018