+420 601 534 217 info@aladine.cz
Římská 12, Praha 2
CZK
EUR

VÁNOČNÍ ORIGAMI POLŠTÁŘ (návod od Aptáka)

VÁNOČNÍ POLŠTÁŘ S MAŠLÍ

Vánoce, ten krásný svátek v roce, kdy se mění i naše domovy. Rychlý způsob, jak interiéru vtisknout kouzelnou atmosféru, jsou polštáře. Když dáte dva tři vedle sebe, uvidíte, jak rychle se váš domov přeladí do vánoční nálady. Dnes pro vás máme návod na originální kousek od interiéru: "Letošní Advent je ve znamení geometrie, origami, stylu „dot to dot“,… všechno hranaté, geometrické, tečkované a hravé", říká ke svému návodu jeho autorka, Irena Slavíková - textilní výtvarnice, která tvoří pod značkou Apták.

Budeme potřebovat:

Pro tento polštář se stala inspirací krabička novinkových vánočních razítek StampoScrap ve stylu „hvězdných konstelací“. Krásná tmavě modrá krabička s červenou mašličkou… celá potiskaná razítky v bílé a červené barvě.
 

 

Polštář volně posprejujeme tmavě modrou barvou ve spreji. 

Po mírném zaschnutí barvy plochu potiskneme pomocí černého razítkovacího polštářku. Tiskneme libovolně, jak nás napadne.


Protože tiskneme na tmavou plochu (tmavě modrý spray), barevné tiskání, aby bylo lépe vidět, provedeme pomocí hustých krycích barev. Klasické razítkovací polštářky by nechaly méně výrazné otisky.

POZOR: je nutné razítka rychle od husté klasické barvy očistit! (nebo aspoň vždy hodit do připravené nádobky s vodou). Pokud stihne barva na razítku zaschnout, vrlmi těžce se pak čistí.

Hustou barvu nanášíme jemně v malých vrstvách pomocí tupování houbičkou (nastříhaná kuchyňská houbička). Tiskneme barvou bílou a červenou. Na každou barvu použijeme novou čistou houbičku.
   


 
Do hotového obalu vložíme polštář a dozdobíme ovázáním saténové mašličky. V našem případě máme mašličku širokou 3,8 cm a dlouhou 1,5 m.
 

 

Mašličku lze i namalovat ručně. Nejprve si načrtneme potřebný tvar na tvrdý papír podle vzoru na krabičce od razítek. Zkusíme načrtávat různé tvary, klidně překreslujeme, čmrkáme, škrtáme.


Ten nejhezčí tvar nakonec z papíru vystřihneme. Vznikne tak šablona, kterou tupujeme červenou hustou barvou (stejnou, jakou jsme tiskali červeně razítka). Záhyby mašličky prokreslíme černou konturou (nebo barvou).

Dále můžeme ještě domalovat detaily celého polštáře konturami, pokud se nám někde razítko otisklo hůř, konturou jemně opravíme. Po celém polštáři také těmito konturami doděláme pár čmáranců - pro odlehčení obrázku. Také můžeme pocákat hustou bílou barvou, a to štětcem nebo lépe konturovacím nástavcem. Kontury necháme zaschnout, pak přežehlíme (zafixujeme obrázek) přes pečicí papír.
 


 

Krásné Vánoce všem a u pohádek měkký polštářek pod hlavou!

Irena Slavíková
 

 

polstar08_cmsico.jpg
Vytvořeno18.10.2018