+420 601 534 217 info@aladine.cz
Římská 12, Praha 2
CZK
EUR

TAŠKA S JARNÍM VĚNEČKEM

29.03.2021TAŠKA S JARNÍM VĚNEČKEM

Přivítejte lepší náladu, která přichází se sluníčkem a čerstvými květy na zahrádkách a vyrobte si krásnou tašku s květinovým věncem.

 

Budeme potřebovat:

1. Dovnitř tašky dáme igelit, aby se barvy neprosákly na zadní stranu. Štětcem uprostřed tašky vytvoříme kruhy čistou vodou, místy necháme suchá místa. K tomu dobře poslouží například velký plochý štětec. Mokrou plochu převálcujeme kuchyňským papírovým válcem – odsušíme přebytečnou vlhkost.

 

 2. Poté štětec namočíme dovnitř barev ve spreji a uděláme pár kruhových čar i štětcem. Postupně dle fotek do všech tří barev. Také štětcem barvu „cákáme“, kdy vzniknou kapičky, které jsou krásně vidět na suchých částech, na namočené části nám zase vzniknou zajímavé akvarelové „fleky“.

3. Tašku opět zasušíme kuchyňským papírovým válcem a necháme uschnout. Pak si vybereme razítka ze sady, která se nám líbí a těmi tiskneme „obvod hlavního barevného kruhu“. Ve spodní části tiskneme více razítek, více toto místo zahustíme, bude nám tvořit centrum vzoru. Nebojíme se tiskat i pár tiskátek bokem barevného kruhu.

 

4. Na závěr razítkování si do zahuštěného centra vzoru natiskneme tři velké květy (zatím nejsou moc vidět, ve vzoru se ztrácí).

5. Pomocí bílé husté barvy a štětce zcela zakryjeme původní razítka několika květů odkvetlých pampelišek (zde 8 květů ve spodní části vzoru). Malujeme (ďobeme) kolmo štětcem na textil – jako když klove datel. Necháme zcela uschnout.

 

 6. Na suchá bílá místa znovu nazpět razítkujeme odkvetlé pampelišky. Takto podkreslená razítka hustou barvou nám krásně vystoupí více ze vzoru ven.

7. Stejným způsobem necháme ještě vystoupit i tři velké květy v centru vzoru. Jen použijeme červenou hustou barvu a štětcem „neďobeme“, ale klasicky vymalováváme celou plochu těchto razítek. Nebojíme se překrýt i bílé květy pampelišek, pokud přes ně razítko vede, chceme, aby červené byly před nimi. Do části květů přidáme i bílou barvu dle fotky. Necháme opět uschnout.

 

8. Razítkujeme zpět velký květ do červených ploch. Můžeme opět černou textilní poduškou, ale nám se zdálo zajímavější použít bílou barvu. Na kuchyňskou houbičku naneseme tedy trochu bílé husté barvy a zlehka ji „ďobáním“ přeneseme na razítko. To pak opět zlehka přitiskneme na červenou plochu a tím otiskneme.

9. Pomocí černé a jarní zelené kontury dokreslíme detaily kolem červených květů a necháme zaschnout.

Po zaschnutí celé tašky ji přežehlíme přes jemnou textilii nebo pečicí papír (zafixujeme tím barvy). Praní doporučujeme nejdříve až po 3 dnech od namalování. Šetrnější je praní ruční. Při praní v automatické pračce použijte šetrný prací program. Vyhněte se pracím práškům se silnými bělícími účinky.

 

 

 

.


 

 

 

Všechny novinky