+420 601 534 217 info@aladine.cz
Římská 12, Praha 2
CZK
EUR

TAŠKA - JARNÍ STROM

06.04.2021TAŠKA - JARNÍ STROM

 Jarní sněm ptáčků na stromě. Ozdobte si tašku a vyzkoušejte letošní nová razítka Ptáčci a motýli. V sadě se krásně doplňují jak motýlci, tak i ptáčci – v různých velikostech i natočeních. V tomto návodu zkusíme využít možnosti zobrazení 3D, kdy větší ptáčci budou v popředí a malí (jejich siluety) v pozadí obrázku.

Budeme potřebovat:

 
1. Dovnitř tašky dáme igelit, aby se barvy neprosákly na zadní stranu. Vybraná razítka razítkujeme červeným razítkovacím polštářkem.

Poznámka: Pro hezký otisk je lépe tlačit rukou na střed razítka, nedržet jej za okraje. Tedy netlačit na okraje, ale na střed.

2. Poté štětec namočíme dovnitř hnědé barvy ve spreji a načrtneme si štětcem velký strom mezi razítky velkých ptáčků a v dálce sloup elektrického vedení. Strom může být jakýkoli, jak se vám zrovna povede, i v přírodě je jich plno druhů. Kdo si troufne, přidá ještě i černou barvou, kterou na pár místech obrázek prostínujeme. Jde vlastně o akvarelovou malbu na textil.

3. Pomocí bílé husté barvy a štětce zcela zakryjeme motivy ptáčků a ptačí budky. Kytičky ne, jen to, co chceme zvýraznit v obrázku nejvíce. A to tak, že klasicky vymalováváme celou plochu těchto razítek, přetáhneme i obrysy ptáčků klidně i o milimetr. Druhou stranu štětce (násadu) namočíme také do této barvy a mezi květinky otiskáváme malá bílá kolečka, jak nás napadne, obohatíme tím razítkované kvítky. Necháme zcela uschnout.

 4. Na suchá bílá místa znovu zpět razítkujeme příslušná razítka ptáčků (celý motiv, i s kytičkami), ale tentokrát černým razítkovacím polštářkem. Takto podkreslená razítka hustou barvou nám krásně vystoupí více ze vzoru ven. Květy, které jsme bílou barvou nezamalovali budou teď „dvojitá“, černo-červená.

 Poznámka: pokud chcete nanést barvu z polštářku na razítko, které je větší než polštářek, je lepší položit razítko na stůl a polštářkem na něj shora nanášet jeho barvu. Vlastně ne razítko na polštářek, ale polštářek na razítko. Dle fotek.

5. Pokračujeme ještě v razítkování černým polštářkem, přidáme razítka větviček („zahustíme“ strom) a na sloup el. vedení posadíme siluety ptáčků. Okolo necháme i nějaké poletovat (razítka létajících ptáčků).

 6. Oživíme strom zelenou barvou ve spreji. Namočíme roztřepený štětec (pokud nemáme, tak postačí i štětec klasický) v této barvě, jednou rukou jej držíme a druhou lehce do něj klepeme prstem. Můžeme zkusit i přímo sprejovat na pár míst, nevadí, když nějaká zelená kapka zabarví i ptáčky, jsou přece schovaní ve stromě a listí mají všude dokola i přes sebe.

 7. Pomocí černé kontury dokreslíme detaily (větvičky s lístečky a případně nedostatky v razítkách ptáčků a budky) a oranžovou uděláme ptáčkům drobné zobáčky. Necháme zaschnout.

 Po zaschnutí celé tašky ji přežehlíme přes jemnou textilii nebo pečicí papír (zafixujeme tím barvy). Praní doporučujeme nejdříve až po 3 dnech od namalování. Šetrnější je praní ruční. Při praní v automatické pračce použijte šetrný prací program. Vyhněte se pracím práškům s bělícími účinky.

Návod pro vás připravila Irena Slavíková

 

.


 


 

 

Všechny novinky