+420 601 534 217 info@aladine.cz
Římská 12, Praha 2
CZK
EUR

SOVIČKY V NOCI (návod od Aptáka)

Ubrousek domalovaný z kapitoly Jak upravit podklad, použitá razítka jsou sovičky ze sady SOVY, PTÁCI, MOTÝLI.

Na ubrousku v pravém horním rohu již máme žlutý flek (spray), Apták se rozhodl, že to bude měsíček (sluníčko?) a že jej ještě více přiživí barvou, aby byl pořádně vidět. Prázdné rozprašovače plníme tekutými barvami Izink. Takže na první fotce začínáme vícenásobným stříknutím žlutého spraye do pravého horního rohu. Pak žlutý flek přikryjeme víčkem od tiskátek a postříkáme černým sprayem. Stříkance vedeme zespoda nahoru přes víčko, tudíž pod víčkem bude černá více koncentrovaná a nahoru za víčkem se bude ztrácet. Úplně vpravo vidíte detail postříkaného víčka.

A protože je víčko postříkané hodně a je na něm spousta černé barvy… přece ji nevyhodíme, že? Zkusíme víčko vedle žlutého fleku otisknout. Otočíme jej černým mokrým nánosem na ubrousek a přitlačíme. Uprostřed vidíme zajímavý otisk po odstranění víčka. A textilní poduškou Izink natiskneme obě razítka soviček ze sady vedle sebe.

Černou barvou tekutou (může být i hustá) vystínujeme jemně sovičky a okolo nich namalujeme náznaky travičky- štětečkem. Vybereme si barevné spraye, zde černý, zelený a žlutý. Přidáme štětcem jemné detaily zářivé růžové pro rozveselení a domalujeme a doděláme cákance nejprve zlatou hustou barvou, a to pomocí konturovacího nástavce. Klasickým konturovacím způsobem dokreslíme od obou barev ještě malé i velké tečky a paprsky kolem měsíce. Doděláme jemné černé kontury.

A soví noční idylka je hotová :)

01uvodsovy_cmsico.bmp
Vytvořeno18.10.2018