+420 601 534 217 info@aladine.cz
Římská 12, Praha 2
CZK
EUR

Sada na výrobu povoskovaného plátna z včelího vosku

3503999_Sada voskových peciček_03
3503999_Sada voskových peciček_03
3503999_Sada voskových peciček_01
3503999_Sada voskových peciček_02
3503999_Sada voskových peciček_04
3503999_Sada voskových peciček_05
Sada voskových peciček/50 g + látka na výrobu 2 ks voskového plátna.Celý popis
220 Kč s DPH
Skladem
Přidat k oblíbeným
Nakupte ještě za 700 Kč a máte dopravu zdarma.
Kód3503999VýrobceEfcoEAN4051856174847

Sada na výrobu voskovaných ubrousků je eko-alternativou k alobalu, papírovým ubrouskům či plastové folii. 

Ubrousky ze včelího vosku jsou ekologickou, udržitelnou alternativou k potravinářské fólii a jsou plně v souladu s trendem DIY. Nejen, že vám pomůže stylově zabalit a udržet čerstvou svačinu, sýr nebo zeleninu, tyto utěrky jsou také ideální jako hygienický obal na misky a sklenice s marmeládou.

Jsou hygienické a po použití se jednoduše omyjí vlažnou vodou (bez saponátu). Voní po včelím vosku a díky voskové struktuře se za pomoci tepla rukou pevně přitisknou k nádobí nebo k tomu, co je zabaleno.

Ubrousky napuštěné včelým voskem jsou:

  • z přírodně udržitelných zdrojů,
  •  opakovaně použitelné,
  • antibakteriální

Jak si vyrobit svačinové ubrousky napuštěné včelím voskem:

Budete  potřebovat:

  • naši sadu na výrobu voskovaného plátna
  • papír na pečení
  • trouba, žehlička a/nebo kartáč

Postup č. 1


Troubu předehřejte na 80 °C a plech vyložte pečicím papírem. Použijte látku ze sady, položte ji na plech a posypte pecičkami z včelího vosku. Plech vložte do trouby a zahřívejte, dokud se pecičky nerozpustí (cca 5 minut). V případě potřeby tekutý včelí vosk ještě trochu rozetřete štětcem. Pověste teplou látku, aby vychladla, pak už je připravena k použití.

Postup č. 2

Roztavte včelí vosk ve vodní lázni. Voda by měla být horká, ale ne vroucí. Látku položte na pečicí papír. Tekutý včelí vosk rychle a hustě rozetřete na látku pomocí štětce a nechte krátce zaschnout. Poté navrch položte druhý pečicí papír a látku vyžehlete na střední teplotu. To způsobí opětovné roztavení včelího vosku. Žehlením se vosk nahřeje  a ten lépe pronikne látkou. Pověste teplou látku, aby vychladla - poté je rychle připravena k použití.

Postup č. 3 - Náš oblíbený


Látku položte na pečicí papír. Pecičky ze včelího vosku rozetřete na látku a přikryjte další vrstvou pečícího papíru. Nyní vyžehlete (žehličku na střední stupeň) přes pečicí papír. Pastilky ze včelího vosku se nyní roztaví a proniknou látkou. Pověste teplou látku, aby vychladla, a pak je rychle připravena k použití.

Pecičky z  VČELÍHO VOSKU jsou 100% BEZPEČNÉ PRO POTRAVINY,  jsou vyrobeny z čistého, nefalšovaného 100% včelího vosku a bez přísad.

Včelí vosk vylučují včely dělnice jako metabolický produkt a používají se k výrobě plástů. Po odstranění medu se vosk získá roztavením plástu a následným hrubým čištěním. Lidé používají včelí vosk k různým účelům po tisíce let.

Údržba:

Utěrky ze včelího vosku očistěte po každém použití vlažnou vodou a hadříkem. Je-li to možné, nechte uschnout na vzduchu nebo osušte hadříkem.

Poznámka:

Ubrousky z včelího vosku by neměly být vystaveny teplu nebo horkému jídlu. Z hygienických důvodů by do ubrousků nemělo být syrové maso ani ryby baleny. Životnost ubrousku ze včelího vosku závisí na způsobu používání a ošetřování.

Tip:

Zbytky včelího vosku z vodní lázně nebo na pečícím papíře lze kdykoliv znovu použít. Ubrousky se musí stříhat na míru, není třeba je obšívat, protože látky se po aplikaci včelího vosku již netřepí. Pokud vosková vrstva zkřehne, lze ubrousek ze včelího vosku znovu přežehlit mezi pečicí papír nebo nahřát v troubě. Poté nechte vychladnout a ubrousek je znovu připraven k použití. Zbytky vosku (otěr) se mohou po použití dostat na ruce - to je neškodné, jde o přírodní produkt.

 

Popis
Vlastnosti
VýrobceEfco