+420 601 534 217 info@aladine.cz
Římská 12, Praha 2
CZK
EUR

PAVÍ TRIČKO

25.03.2021PAVÍ TRIČKO

Máme tu krásné novinkové „duo – šablony“, které se krásně vzájemně doplňují na mnoho způsobů.

Přinášíme malou inspiraci... paví kombinaci

Budeme potřebovat:

Postup:

1. Dovnitř trička dáme igelit, aby se barvy neprosákly na zadní stranu. Natřeme tričko uprostřed čistou vodou, místy necháme suchá místa. K tomu dobře poslouží například velký plochý štětec.

2. Sprejujeme nepravidelně modrou barvou střed trička. Poté namočíme do spreje i štětec a uděláme pár čar i štětcem. Také s ním barvu „cákáme“, kdy vzniknou kapičky, které jsou krásně vidět na suché části trika, na namočené části nám zase vzniknou zajímavé akvarelové „fleky“.

3. Tričko necháme uschnout. Pak si určíme umístění hlavního motivu – páva. Původně byl záměr dát jej doprostřed trika, ale nakonec vyhrálo jeho umístění na stranu, aby nezakryl krásný akvarelový flek, který nám mezitím vznikl na pravé straně trička. V místě, kde má páv „nožičky“ si přidržíme prst (štětec, cokoli), na to místo pak sprejujeme trochu černého spreje – dle fotek. Páv bude hezky odstínovaný, odrazí se od povrchu trička, bude více vidět.

4. Na páva jsme vybrali paví klasiku kombinaci barev: modrou na pozadí (2 odstíny) a zlatou s fialovou pro samotného páva. Jsou to barvy perleťové krycí (pro tmavý textil), proto nám krásně překryjí jakékoli akvarelové fleky, které již máme na tričku. Černý sprej necháme lehce zaschnout, přiložíme zpět šablonu páva, její okraje zakryjeme papíry (igelity), abychom je ochránili proti přesprejování, vznikly by nám bez toho zlaté čáry i okolo šablony, a to nechceme, chceme mít zlatého jen páva uprostřed. Páv může být celý zlatý nebo si část sprejujte fialovým sprejem jako zde na fotkách.

Po nasprejování převálcujeme šablonu na tričku papírovým kuchyňským válcem, odsajeme tak z trička přebytečnou barvu a očistíme i šablonu. Poté teprve šablonu z trička sundáme.

5. Okolo páva ještě sprejujeme zlatým sprejem jednotlivá peříčka z druhé šablony této sady. Nezapomeneme si předem oblepit okolí vybraného peříčka, aby se nám opět nasprejovalo zlatě jen jedno peříčko. Každé peříčko po nasprejování zase převálcujeme kuch. papírovými ubrousky.

6. Vybereme si 3 odstíny z novinkových perlových past. Tady vyhrála fialová, tmavě modrá a tmavě tyrkysová. Fialovou a tyrkysovou si dáváme střídavě na prst a děláme oválné otisky prstu do pavího zlatého ocasu – na konečky zlatých per.

8. Kontury necháme zase zaschnout.

 

 

9. Pak uděláme poslední tři paví pera pastou a špachtlí přes šablonu – klasický způsob nanášení pasty.

Středy per uděláme modrou perlovou pastou, zbytek pera černou diamantovou (24 karátů) pastou.

10. Po zaschnutí celého trička jej přežehlíme přes jemnou textilii nebo pečicí papír (zafixujeme tím barvy). Praní doporučujeme nejdříve až po 3 dnech od namalování. Šetrnější je praní ruční. Při praní v automatické pračce použijte šetrný prací program. Vyhněte se pracím práškům se silnými bělícími účinky.

Návod pro vás připravila Irča  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Všechny novinky