+420 601 534 217 info@aladine.cz
Římská 12, Praha 2
CZK
EUR

HALLOWEENSKÉ TRIČKO S DÝNÍ A MANDRAGOROU

19.10.2020HALLOWEENSKÉ TRIČKO S DÝNÍ A MANDRAGOROU

Ačkoliv Halloween u nás není svátkem původním, my v Aladine možnost vyřádit se ve strašidelné výzdobě, dlabání dýní a výrobě příšerných dekorací vítáme. Proto vám dnes předvedeme, jak na tričko s dýní, které ve tmě svítí oči (a lebkám taky).

Budete potřebovat:

Jdeme na to:

1. Do trička vložte igelit, aby se vám barvy nepropily na zadní stranu trička.

2. Nastříkejte tričko mramorovacím sprejem. Je ideální plochu pod tričkem zakrýt a stříkat z výšky obloukovým pohybem. Na tričku tak vytvoříte úžasný "krvavý" efekt.

3. Na papírovou čtvrtku nakreslete dýni a opatrně ji vystřihněte tak, aby vznikla šablona. Oči a pusu vystřihněte také.

TIP: Práci si usnadníte, když oči a pusu překreslíte na samolepicí papír nebo papírovou pásku - při tupování se vám na tričku nebudou posunovat.

4.  Houbičkou namočenou do oranžové barvy natupujeme dýni. Stopku uděláme bílou. Pokud se vám bude zdát, že barvy potřebujete mít výraznější, nechte je trochu proschnout a přidejte ještě jednu vrstvu. Barvu můžete přidat taky jen tam, kam by padal stín. Dýně tak bude mít strašidelnější plastický vzhled.

 

5. Pomocí šablony s listy natupujte okolo dýně větvičky zelenou barvou. Horní část listu vynechejte (je zakrytá vystřiženým papírovým kolečkem), tam přijde obrázek lebky.

6. Bílou barvou doplňte lebčičky (ideálně až po zaschnutí listů).

7. Po zaschnutí barev pužijte vatovou tyčinku pro nanesení zelené ve tmě svítící barvy na oči lebky.

8. Větší kulatou houbičkou uděláme stejným způsobem oči dýni.

9. Štětcemtmavě tyrkysovou barvou dokreslíme okolo lebek rostliny. Můžeme použít i svítící barvu, kterou nanášíme ve větší vrstvě.

10. Použijeme kontury na domalování detailů. My jsme ještě přidali pavouka (opět obtisknutá houbička, namočená do svítící barvy a konturou domalované nožičky a kříž).

11. Po zaschnutí všech barev tričko dlouze a pečlivě přežehlete přes pečicí papír a můžete jít strašit.

Návod připravila: Petra Aufová

 

 

 

 

 

 

 

Všechny novinky