Nejoblíbenější řada razítek z dílny české výtvarnice Ireny Slavíkové nabízí široké využití při výtvarných a vzdělávacích aktivitách. Díky originálnímu zpracování lze jednotlivé motivy vzájemně kombinovat, vytvářet nové a nové příběhy, dokreslovat, vybarvovat, vystřihovat a obrázky usazovat do reálného nebo vymyšleného prostředí. V sadě jsou vyobrazená lesní zvířátka, jejich mláďátka, stopy a také plody, kterými se živí.
Razítka budují slovní zásobu, rozvíjí myšlení s fantazii, vybízí děti k vybarvování a dokreslování, děti tak trénují zábavným způsobem grafomotoriku. Dají se využít na papír, karton, do keramiky, slaného těsta, do samotvrdnoucí hmoty i na textil.
Sada obsahuje 28 razítek a černý razítkovací polštářek s vypratelným, umyvatelným a nezávadným inkoustem.
Jak s razítky Stampo MINOS pracovat?
Razítkování je jednoduché, nicméně zkušenosti ukazují, že je dobré první razítkování absolvovat s dítětem a ukázat mu správnou techniku.
- Pro větší přehlednost doporučujeme vyskládat společně s dítětem razítka na jednobarevný podklad nebo tác, roztřídit je a pojmenovat.
- Razítka se "namáčejí" do razítkovací podušky spodní gumovou (oranžovou) stranou. K dokonalému obarvení razítko stačí několikrát jemně přitlačit na polštářek.
- Poté se razítko položí namočenou stranou na papír, a prsty zatlačí postupně na všechny části razítka, aby se dokonale otiskly všechny části motivu, zejména ty uprostřed.
- Po ukončení práce razítka mohou děti očistit vlhčenými ubrousky. Razítka stačí potom omýt vlažnou mýdlovou vodou a nechat volně vyschnout na vzduchu. Razítkovací podušku vždy zavírejte a odložte víkem dolů.
Tipy na tvoření:
- Velké otisky umožňují další práci s vodovými barvami, pastelkami, fixy či voskovkami. Děti mohou obrázky vybarvovat nebo dokreslovat.
- Obrázkové příběhy lze dále dozdobit třpytivými lepidly, nálepkami, či výstřižky z papíru nebo přírodninami a vytvořit tak unikátní koláž.
- Natištěné motivy můžete dále vystřihovat, nalepit na karton a vyrobit si třeba loutky do loutkového divadla nebo 3D scenérie.
- Kombinujte různé motivy, nebojte se kombinovat s dalšími razítky z jiných sad.
- Díky hluboké textuře můžete razítka otiskávat do samotvrdnoucí hmoty, slaného těsta, keramiky či jiných modelovacích hmot. Návod na výrobu domácího slaného těsta najdete zde.
- S použitím textilního razítkovacího polštářku je možné razítka použít i na textil. Děti si tak mohou na bílé tričko, polštářek, plátěnou tašku, utěrku nebo šátek natisknout obrázky se zvířátky. Při aplikaci na textil barvu zafixujte důkladným zažehlením po dobu 5 minut přes pečicí papír. Prát doporučujeme po rubu maximálně na 40 °C. Delší životnosti u malovaného textilu dosáhnete ručním praním a používáním šetrných pracích gelů.