+420 601 534 217 info@aladine.cz
Římská 12, Praha 2
CZK
EUR

BATOH S JEDNOROŽCEM

31.08.2020BATOH S JEDNOROŽCEM

 Ozdobit si batoh není vůbec těžké a dětem se s ním určitě půjde první den do školy veseleji.

Budeme potřebovat:

- razítkovcí sadu– Stampo Minos: Jednorožci

 - tekuté barvy ve spreji Cadence: žlutá, růžová a smaragdově zelená. Případně světle modrá pod nožičky.

 - černý textilní razítkovací polštářekKontury na dokreslení detailů: zlatá, fialová, bílá, tyrkysová a černá

- batoh přírodní barvy, štětec, kelímky na vodu a barvy 

 - kuchyňské utěrky - papírový válec, igelit dovnitř tašky i ven na krytí šablony

- kuchyňskou houbičku nastříhanou na malé čtverečky.

1) Do batůžku dáme igelit jako ochranu před prosáknutím barev na druhou stranu. Umístíme šablonu jednorožce a nepotřebné části šablony zakryjeme igelity (tvrdými papíry). Tekutými barvami ve spreji sprejujeme všechny 3 uvedené barvy na různá místa (žlutá, růžová a smaragdově zelená). Doporučujeme sprejovat části obrázku, nedávat příliš barvy jednu přes druhou, aby vynikly jejich originální zářivé odstíny.

 

  2) Po nasprejování zasušíme vše kuchyňskými papírovými utěrkami (válcujeme). Teprve potom můžeme všechny igelity a šablony z batůžku sundat.

3) Posuneme šablonku bokem a doplníme vzor hvězdiček i z druhé strany jednorožce. Postup je stejný: nepotřebné části vzoru zakryjeme igelity, sprejujeme žlutou barvou a zasušíme kuchyňskými útěrkami.

4) Zajímavě vypadá okraj batůžku, pokud jej na chvíli shrneme do stahovací šňůrky a v tomto shrnutém stavu sprejujeme pouze tento okraj. My jsme vybrali žlutou barvou. Můžeme hned zase šňůrky roztáhnout, narovnat shrnutý okraj a pokračovat v práci.

5) Ze sady razítek si vybereme potřebné motivy a tiskneme černou textilní poduškou. V našem případě hvězdičky, kometu, duhu a blesk. Tlačíme na středy razítek, aby se hezky otiskla. Pokud nemáme na tričku kaluže ze sprejovacích barev, pak můžeme tisknout ihned, podklad nemusí být zcela zaschlý.

6) Razítka necháme chvíli zaschnout. Obyčejnou vodou a širším štětcem pak namočíme motivy hvězdiček a komet. Můžeme i jejich blízké okolí. Odlijeme si trošku žluté sprejovací barvy do kelímku a úzkým štětcem malujeme žluté tečky do středu hvězdiček. V předmočeném prostředí se nám hezky rozpíjejí. Pokud chceme hvězdičky nerozpité, pak musí být podklad suchý a jen maličko barvy ve štětci (na špičce štětce).

7) Detaily jednorožce dokreslíme konturami (hříva, ocas, kopýtka, oko, nozdra a roh). Do středu hvězdiček (razítek) uděláme zlaté tečky. Blesky (razítka) z jedné strany obtáhneme bílou lesklou konturou. Ostatními barvami vymalujeme pomocí čárek ocasy komet a barevnou duhu. Cokoli dalšího, co nás napadne.

 8) Po uschnutí batoh zažehlíme žehličkou přes jemnou textilii (zafixujeme) a můžeme používat. Doporučujeme neprat hned, nejdříve až po 3 dnech od namalování. Šetrnější praní je ruční praní nebo použijte šetrný prací prášek a šetrný program v pračce. Obrázek přitom vtáhněte dovnitř batůžku, aby se neodíral o buben pračky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Všechny novinky