+420 601 534 217 info@aladine.cz
Římská 12, Praha 2
CZK
EUR

APTÁKOVSKÉ SMAJLÍKOVÉ TRIKO

Dárky na poslední chvíli: Smajlíkové triko

a tričkové triky od Aptáka

V letošní razítkovací novince Smajlíci najdete 38 různých výrazů obličejů, stačí si jen vybrat, který se Vám zrovna bude zdát nejlepší. Klidně můžete použít třeba všechny. Výtvarnice Irena Slavíková nám ukáže, jak i z malých smajlíků udělat efektní a krásné tričko. Třeba jako originální dárek pro tatínka!

Budeme potřebovat

  • bílé tričko
  • razítka - Smajlíci
  • textilní inkoustový polštářek
  • starý kalendář na výrobu šablony
  • žlutou textilní barvu - tekutou
  • rozprašovač
  • husté textilní barvy na detaily
  • černou konturu

Jak na to

Z tvrdého papíru nebo fólie si vystřihneme 3 kruhové otvory, a to 2 x 12 cm a 1 x 8 cm.

Ty nám poslouží jako šablonky pro hlavní žluté hlavičky. Jako první použijeme vnější část kruhu (otvor v papíru), do kterého nasprejujeme žlutým sprejem (naplněný tekutou textilní barvou) základ pro budoucí velké smajlíky. Celkem vytvoříme dva velké kruhy (12 cm) a jeden malý (8 cm).

Hotové žluté kruhy přikryjeme vnitřní částí šablonky (vystřiženými kruhy), malou hlavičku malým kruhem a velkou kruhem velkým. Pomocí černého razítkovacího polštářku tiskáme přes tyto papírové kruhy libovolná smajlíková razítka, v našem případě jsou razítka seřazená do svislých čar.

 Odstraníme papírové kruhy.

Vybereme si smajlíky ze sady razítek, které budeme chtít jako hlavní motiv. V našem případě to je čert, anděl a mrkací obličej. Podle těchto razítek domalujeme pomocí klasických hustých barev detaily daným obličejům. Na čerta budeme potřebovat červenou hustou barvu na rohy a černou hustou na vousy. Pro anděla zlatou hustou barvu a zlatou konturu na vlásky. Jemné prvky doplníme černou a bílou konturou, zlatou vlásky anděla. Okolí mírně pocákáme žlutou tekutou barvou (stejnou, co máme ve spreji) pomocí štětce.

Dokreslit můžete i jenom obyčejného jednoduchého smajlíka. Nebo se inspirujte razítky a zkuste napodobit některý z obličejů.

Necháme vše řádně zaschnout, poté přikryjeme žluté smajlíky opět ochrannými kruhy z papíru a jejich okolí mírně sprejujeme tekutými textilními barvami ve spreji: oranžovou a červenou.

A máme hotovo:).

Ukázky dalších variant smajlíkových triček pro Vaši inspiraci. Technologický postup je stejný, jen hlavní hrdinové (obličeje) jsou jiní. Různě je řešené i jejich pozadí z malých razítek a barevných sprejů. Motivy můžete použít nejen na pánské tričko, ale i na dámské a dětské.

Návod pro Aladine připravila Irena APTÁK Slavíková

p1610596_cmsico.jpg
Vytvořeno18.10.2018