+420 601 534 217 info@aladine.cz
Římská 12, Praha 2
CZK
EUR

21. VÁNOČNÍ EXPLODING BOX

21.11.202021. VÁNOČNÍ EXPLODING BOX

 Exploding boxy jsou poslední dobou velice oblíbené a my přinášíme návod na jeho vánoční verzi.

Budeme potřebovat:

1. Z akvarelového papíru vystřihneme čtverec 30cm x 30cm. Svisle i vodorovně rozdělíme na třetiny – vznikne nám 9 čtverců, rohové čtverečky diagonálně rozdělíme na poloviny. Všechny tyto linky i narýhujeme, tzn., že je přejedeme stylusem (nebo třeba příborovým nožem, nůžkami apod.), aby se nám dobře ohýbaly.

2. V těchto bočních čtvercích namalujeme stromeček a obstřihneme.

 3. Nachystáme si 2 odstíny razítkovacích polštářků IZINK Dye. Jeden z nich otiskneme na akrylový bloček, rozstříkneme vodou a otiskneme na první čtvereček. To stejné provedeme s druhým odstínem (vmícháme i barvy do sebe).  Pokud jen zlehka otiskneme, vzniknou nám menší barevné kaňky, pokud potáhneme, budeme mít barevná větší místa. Takto si nabarvíme 4 čtverečky po obvodu boxu. Prostřední čtverec zůstane bílý.

4. Stromečky nabarvíme stejnými razítkovacími polštářky, tentokrát však nasucho pomocí aplikátoru inkoustů. Barva může být jen jedna nebo můžete prostřídat různé barvy.

 5. Stejným odstínem, jako je pozadí stromečku, přejíždíme přes plastovou šablonu, třeba s puntíky, vločkami nebo hvězdičkami.

 6. Přes stejnou (nebo klidně i jinou) šablonu naneseme gelovou pastu IZINK ICE  a to pomocí plastové špachtle. Vyfoukáme opatrně horkovzdušnou pistolí, abychom mohli pokračovat dále.

 7. Nyní budeme razítkovat…všechna 4 čtvercová políčka, která jsme před chvílí barvili, porazítkujeme. Některá razítka můžeme otisknout i na papír bokem, vystřihnout a nalepit pomocí 3D lepicích čtverečků, docílíme tak skvělého 3D efektu, který je jistě zajímavější, než jen samotná razítka na podkladu. Razítkujeme černým permanentním inkoustem IZINK Quick Dry. Drobnosti můžeme ještě domalovat černým fixem.

 8.Do prostředního políčka napíšeme vánoční blahopřání

 9. Teď ještě musíme nazdobit druhou stranu. Celou ji zabarvíme pomocí aplikátoru na nanášení inkoustů, který namáčíme do razítkovacího polštářku IZINK Dye (můžeme použít i více barev) a potom postříkáme mramorovacím sprejem.

 10. Na spodní straně každého čtvercového políčka razítkujeme černým inkoustem vločky.

 11. Tak a krabičku máme, a teď ještě víko……ustřihneme si čtverec 16,5cm x 16,5cm a ze všech 4 stran narýhujeme 3cm zkraje.

 12. Celé víko zabarvíme aplikátorem a razítkovací barvou IZINK Dye.

13. Nachystáme si opět šablonu a pastu IZINK Ice…..a špachtlí naneseme. Hned vyfoukáme do sucha.

14. Narazítkujeme vánoční ozdoby černým permanentním inkoustem přímo na víko, další ještě bokem na papír a vystřihneme. Nalepíme pomocí 3D čtverečků na ty narazítkované na víčku.

 16. Vystřihneme kolečko z bílého papíru, natiskneme vánoční text a oinkoustujeme okraje.

 17. Nalepíme na víčko a přidáme mašličku.

 18. Ohneme narýhované části, nastřihneme 2 protilehlé strany a můžeme zastřihnout i krajové čtverečky, aby se nám lépe slepovalo.

19.  Polepíme oboustranně lepicí páskou na krajích a slepíme

 20. Nyní můžeme víčko nasadit na první část a máme hotovo…..po otevření se nám boxík sám rozevře neboli exploduje, odtud tedy název.

Další tipy k výrobě:

  • Doprostřed boxu místo přání můžeme nalepit menší krabičku na dárek anebo přivázat ruličku s bankovkami.
  •  Jednodušší variantou je boxík o 4 stranách bez stromečků.
  • Na výrobu boxu lze využít jakoukoliv techniku – razítkování, horký embosing, šablonování, pastování, nanášení metalických fólií, sprejování……anebo spojit vše dohromady, tzv. mixed media
  • Exploding box jde vytvořit nejen čtveratý, ale pěkné jsou i ve tvaru šestiúhelníku, trojúhelníku, obdélníku apod.

 Návod pro vás připravila Pavlínka

 

Všechny novinky