Výrobci
Workshopy a Akce

 


 

Heureka.cz - Porovnání cen a srovnání produktů z internetových obchodů

 

15. Efektní FIMO ozdoby - na stromek i jako šperk

15. Efektní FIMO ozdoby - na stromek i jako šperk - Aladine.cz   

15. den

Fimo ozdoby na stromek i jako šperk

V dnešním návodu si vyrobíme univerzální tvar, který můžete použít třeba  jako ozdobu na stromeček ve tvaru baněk, ořechy do misky na stůl, svícínek, nebo klidně i šperk na krk.

Potřebovat budeme

  • bílou a černou polymerovou hmotu

  • alkoholové inkousty

  • oblíbené pudry Perfect pearls

  • razítka vloček

  • kousek drátku a Fimo liquid

 

Postup:)

Černou hmotu zpracujeme. na připravený plát otiskneme vločky, můžeme různě přes sebe. A poprášíme pudry. TIP: Nejlepších efektů dosáhneme, když je nanášíme přes sebe a různě kombinujeme.

VYUŽÍT MŮŽEME I BÍLOU HMOTU. Potiskáme ji vločkami. Na kousek houbičky různě kapeme inkousty a „ťupeme“ na hmotu.

Teď vykrojíme kolečka. Kolečka umístíme na vypouklý tvar. Použít můžete vypouklé formičky, ale skvěle postačí OBYČEJNÁ ŽÁROVKA.

Na jednu polovinu liquidem (tekutým fimem) připevníme vtlačením kousek drátku (v tomto případě ketlovací jehla, ale není podmínkou).

 

Polokuličky s alkoholovými inkousty opět potřeme pudrem, aby získaly zářivou barvu. Vypálíme dle návodu na Vaší polymerové hmotě.

Aby polokoule dobře držely, po vypálení vezměte kousek smirkového papíru (nejlépe  takového co se dá namáčet). na smirkový papír dejte kapičku jaru a hrany zabrušte tak, aby k sobě obě polokoule dobře přilnuly.

Vezměte zbytek barvené hmoty, udělejte tenkého hada a smotejte oba konce k sobě. Z koukajícího dráhu udělejte očko, zahněte dovnitř. Liquidem spojte obě poloviny oříšku (je dobré alespoň pět minut vypálit, aby k sobě poloviny dobře přilnuly) a po té opět spoje natřete liquidem a připojte hada. Hada poprašte pudrem, aby získal stejnou barvu.

Opět vypalte a máme hotovo :)!

Návod pro nás připravila Kakou - skvělá fimařka Dagmar Kakáčová. Děkujeme!