+420 601 534 217 info@aladine.cz
Římská 12, Praha 2
CZK
EUR

Transferová fólie na vodní obtisky, A4

Transferová fólie pro potisk, A4_1
Transferová fólie pro potisk, A4_1
Transferová fólie pro potisk, A4_3
Přenosová fólie určená k dozdobení různými technikami a následnému přenosu vytvořených motivů. Vhodná na hladké, neporézní povrchy – svíčky, sklo, glazovanou keramiku, plast, kov a podobně. Průhledná, formát A4. 1 ks.Celý popis
169 Kč s DPH
Skladem
Přidat k oblíbeným
Nakupte ještě za 2 000 Kč a máte dopravu zdarma.
Kód3534601VýrobceEfco creative GmbHEAN4051856178722

Transferová fólie je určená k přenosu motivů, které jsme na fólii nakreslili, natiskli nebo narazítkovali. Funguje podobně jako obtisky na velikonoční vajíčka. Je určena na hladké a nesavé povrchy jako jsou svíčky, sklo, dlaždice, glazovaná keramika, plast, kov, smaltované povrchy a podobně.

Formát fólie je A4, je průhledná a lesklá, podlepená bílým podkladovým papírem. Ideální je transfer na bílý povrch, na povrchu barevném může prosvítat barva skrz motiv.

Fólií lze přenést vlastní motivy vytvořené různými technikami:

  • Razítkování: svá oblíbená razítka už nemusíte obdivovat jenom na papíře, díky transferové fólii je pohodlně přenesete třeba na hrneček, zavařovací sklenici, zrcadlo a další povrchy. Využijte permanentní razítkovací polštářek StazOn, který je po zaschnutí voděodolný.

  • Potištění: na fólii lze natisknout vlastní motiv pomocí laserové tiskárny. Na ní nejprve upravte nastavení – typ papíru nastavte na obyčejný, lesklý a těžký papír. Zapékací teplota tiskárny nesmí překročit 170 °C. Vložte fólii do tiskárny a motiv natiskněte na její lesklou stranu. Obrázek není nutné tisknout zrcadlově obrácený.

  • Kreslení: přímo na fólii samotnou můžeme kreslit či psát pomocí akrylových fixů či permanentních popisovačů. Akrylové fixy jsou vysoce krycí, takže skrz ně nebude prosvítat barva podkladu. K zabarvení fólie můžeme využít i inkousty na alkoholové bázi. Kreslit a psát nemusíme zrcadlově.

Návod k použití:

  1. Odekorujeme lesklou stranu fólie.
  2. Motiv z fólie vystřihneme.
  3. Výstřižek krátce ponoříme do vody, dokud ji zcela nenasaje. Promneme ho ve vodě mezi prsty a když ucítíme, že fólie po podkladovém papíru klouže, můžeme výstřižek vytáhnout.
  4. Poté ho umístíme na dekorovaný předmět a opatrně obrázek stáhneme z podkladového papíru.
  5. Nalepený motiv opatrně uhladíme směrem od středu do okrajů, zbavíme se tak vody, vzduchových bublinek a záhybů.
  6. Usušíme hadříkem. Některé předměty (např. keramické nebo smaltované) ještě zapečeme v troubě na 170 °C.
  7. Nakonec obrázek zafixujeme dokončovacím lakem ve spreji.

Upozornění: Transferovou fólii není vhodné aplikovat na aktivně užívané servírovací nádobí. Transferová fólie nesmí přijít do kontaktu s ohněm.

Popis
Vlastnosti
Baleníkus
FormátA4
VýrobceEfco creative GmbH