+420 601 534 217 info@aladine.cz
Římská 12, Praha 2
CZK
EUR

Dětská razítka Aladine Stampo Minos, 23 ks - Zvířátka na statku

Razítka s příběhem Stampo MINOS - Zvířátka na statku 1
Razítka s příběhem Stampo MINOS - Zvířátka na statku 1
Dětská razítka s příběhem Aladine Stampo MINOS, 23 ks - Zvířátka na statku_2
Razítka s příběhem Stampo MINOS - Zvířátka na statku 4
Razítka s příběhem Stampo MINOS - Zvířátka na statku 5
Razítka s příběhem Stampo MINOS - Zvířátka na statku 6
Razítka s příběhem Stampo MINOS - Zvířátka na statku 7
Razítka s příběhem Stampo MINOS - Zvířátka na statku 3
Tematická kreativní sada 23 ks gumových razítek na pěnové hmotě s motivy domácích zvířátek a černého razítkovacího polštářku. Velikost razítek cca 0,6 - 7,5 cm.Celý popis
340 Kč s DPH
Na dotaz
Přidat k oblíbeným
Nakupte ještě za 2 000 Kč a máte dopravu zdarma.
Kód55383VýrobceAladineEAN3660016553838

Nádherně zpracovaná sada dětských razítek s motivy domácích zvířátek z dílny české výtvarnice Ireny Slavíkové. V sadě jsou vyobrazená domácí zvířata, jejich mláďata a produkty, které nám zvířátka dávají. S dětmi se můžete hravou formou učit jednotlivá zvířátka pojmenovat a také můžete dětem pomocí obrázků vysvětlit, jaký užitek z jednotlivých zvířat máme. Otisky razítek lze vzájemně kombinovat, vytvářet s nimi příběhy, dokreslovat, vybarvovat i vystřihovat.

Razítka budují slovní zásobu, rozvíjí myšlení s fantazii, vybízí děti k vybarvování a dokreslování, děti tak trénují zábavným způsobem grafomotoriku. Dají se využít na papír, karton, do keramiky, slaného těsta, do samotvrdnoucí hmoty i na textil.

Sada obsahuje 23 razítek a černý razítkovací polštářek s vypratelným, umyvatelným a nezávadným inkoustem.

Jak s razítky Stampo MINOS pracovat?

Razítkování je jednoduché, nicméně zkušenosti ukazují, že je dobré první razítkování absolvovat s dítětem a ukázat mu správnou techniku.

 • Pro větší přehlednost doporučujeme vyskládat společně s dítětem razítka na jednobarevný podklad nebo tác, roztřídit je a pojmenovat.
 • Razítka se "namáčejí" do razítkovací podušky spodní gumovou (oranžovou) stranou. K dokonalému obarvení razítko stačí několikrát jemně přitlačit na polštářek.
 • Poté se razítko položí namočenou stranou na papír, a prsty zatlačí postupně na všechny části razítka, aby se dokonale otiskly všechny části motivu, zejména ty uprostřed.
 • Po ukončení práce razítka mohou děti očistit vlhčenými ubrousky. Razítka stačí potom omýt vlažnou mýdlovou vodou a nechat volně vyschnout na vzduchu. Razítkovací podušku vždy zavírejte a odložte víkem dolů. 
   

Tipy na tvoření:

 • Velké otisky umožňují další práci s vodovými barvami, pastelkami, fixy či voskovkami. Děti mohou obrázky vybarvovat nebo dokreslovat.
 • Kromě přiloženého černého razítkovacího inkoustu můžete razítkovat i pomocí barevných razítkovacích podušek a trénovat tak s dětmi i názvy barev.
 • Obrázkové příběhy lze dále dozdobit třpytivými lepidly, nálepkami či přírodninami a vytvořit tak unikátní koláž.
 • Natištěné motivy můžete dále vystřihovat, nalepit na karton a vyrobit si třeba loutky do loutkového divadla nebo 3D scenérie. 
 • Kombinujte různé motivy, nebojte se kombinovat s dalšími razítky z jiných sad.  
 • Díky hluboké textuře můžete razítka otiskávat do samotvrdnoucí hmoty, slaného těsta, keramiky či jiných modelovacích hmot. Návod na výrobu domácího slaného těsta najdete zde.
 • S použitím textilního razítkovacího polštářku je možné razítka použít i na textil. Děti si tak mohou na bílé tričko,tašku nebo šátek natisknout obrázky se zvířátky. Při aplikaci na textil barvu zafixujte důkladným zažehlením po dobu 5 minut přes pečicí papír. Prát doporučujeme po rubu maximálně na 40 °C. Delší životnosti u malovaného textilu dosáhnete ručním praním a používáním šetrných pracích gelů.
Popis
Vlastnosti
Typ razítkagumové na pěnové hmotě
Počet razítek23 kusů
Typ balenísada
Určení výrobkuNení určen dětem do 3 let
Velikost razítek0,6 - 7,5 cm
VýrobceAladine