+420 601 534 217 info@aladine.cz
Římská 12, Praha 2
CZK
EUR

Velká prázdninová knížka aktivit

Velký prázdninový deník

Prázdniny jsou tady!

Cestování, výlety a poznávání - než vyrazíte - máme pro vás tip ještě na jeden deník. Tentokrát doplněný o spoustu zábavných úkolů. A po každém výletě si na jednotlivé stránky můžete nalepit fotky, či vstupenky, zapsat zážitky a do kapes vložit prázdninové poklady.

Tentokrát jsme pro vás připravili návod ve spolupráci s naším šikovným razítkovacím odborníkem Mikulášem a jeho maminkou :-)Budete potřebovat
Nejdříve si vyrobíme mapu České republiky, abyste mohli zakreslovat místa, která o prázdninách navštívíte. Použijte klasickou školní šablonu.

Můžete pak zakreslit všechny prázdninové plánované výlety: výlet na zámek, do aquaparku, do zoo, do dinoparku, k babičce, tábor.... je to skvělé malé zemepisní opakování:)


Na bílou čtvrtku otiskněte motivy razítek.

Ale nejdříve se rozhodněte, jaký úkol dětem vymyslíte, abyste podle toho vybrali razítka.

Na této straně se třeba věnujeme domácím zvířátkům a úkolem je spojit velká a malá zvířátka.Napište na čtvrtku úkol, který děti mají splnit. Okraje papíru můžete otupovat houbičkou a inkoustem.Mikuláš lehce úkol splnil, určitě to zvládnou všechny děti.Dalším tématem může být moře a mořská razítka. My se třeba chystáme do Chorvatska a také do aquaparku.Bublinky jsou skvělé, děti si hezky nacvičí, jak malovat kružnice.A co dinosauři? Proč ne!Deník můžete tvořit i v kolektivu maminek a dětí a společně určitě vymyslíte spoustu krásných stránek.Motivy, které si vybrete, narazítkujte na bílou čtvrtku, vymalujte, vystřihněte a přivažte pomocí stužek na stránky. Vznikne tak zajímavá ozdoba stránky.Všechny hotové stránky děrovačkou ve stejném místě proděrujte. Vždy slepte dvě čtvrtky k sobě nahoře a dole, aby vám vznikla kapsa.Všechny čtvrtky spojte barevnými stuhami. Přidat můžeme i visačku se jménem a datem.Využijte krepovačky, které po projetí vytvoří krásný reliéf na papíru.Takto embosované papíry můžete nabarvit jemně inkoustem.Papíry vložte do připravených kapes.Návod pro vás připravila Magda Gieslová s Mikuláškem a kolektivem, Kozí krámek Šumperk

 

16_cmsico.jpg
Vytvořeno18.10.2018