+420 601 534 217 info@aladine.cz
Římská 12, Praha 2
CZK
EUR

Velikonoční prostírání - Aptákův jednoduchý návod

Velikonoční prostírání

Textilní výtvarnice Irenka Slavíková pro nás připravila tip na výrobu velikonočního prostírání. Svůj aptákovský styl zjednodušila a návod je vhodný i pro začtečníky:).

V hlavní roli oblíbená textilní razítka - sada SOVY, PTÁCI, MOTÝLI. Naučíme se, jak pomocí tekutých barev jednoduše upravíme podklad a jak tiskátka propojíme do uhlazeného celku.

Budeme potřebovat:

A jdeme na to:

Třemi barvami postříkáme pomocí rozprašovače ubrousek.

Zelená dolů jako travička. Modrá a žlutá nahoru- jako nebe a slunce. Rozprašovače plníme tekutými barvami Izink.

Dále různobarevně otiskneme motiv ptačí budky (černě-černý inkoustový poštářek na textil je součátí balení razítek), dvou ptáčků (černě) a motýlků (různobarevně).

Pro tisk jemných detailnějších tiskátek doporučujeme určitě textilní podušky Izink, které hezky otisknou tiskátko i na hrubší povrch tohoto ubrousku. Zde je použitá poduška černé, zelené, modré, hnědé a červené barvy. POZOR: až budete tiskat barevně, vždy zkontrolujte, jestli je razítko umyté od minulé barvy, aby se vám barevné pošltářky nezničily.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zeleně dotiskneme ještě druhého motýlka.

Hnědou hustou textilní barvou Izink domalujeme k budce dřevěnou nohu a zem, na které budka stojí. Černou hustou barvou přidáme do této hnědé maličko stínů. Tentokrát nebudeme příliš stínovat, ponecháme obrázek jemný, v čistém provedení tiskátek, téměř beze stínů.

 

 

 

 

 

 

 

Domalujeme jemné kontury černou barvou (konturu si sestavíme pomocí nástavců k hustým barvám - nebo použijeme textilní konturu), část motýlů také konturujeme, tělíčko a maličké tečky jako oči.

Pro rozveselení ubrousek pocákáme žlutou hustou barvou, a to pomocí konturového nástavce.

ubr1420360.jpg

A máme hotovo.

Návod pro nás připravila Irena Slavíková - Apták.

ubr1420360_cmsico.jpg
Vytvořeno18.10.2018