+420 601 534 217 info@aladine.cz
Římská 12, Praha 2
CZK
EUR

Vánoční přání - origami. A inkousty ve spreji

Origami Vánoční přání

Vánočních přání není nikdy dost a já osobně neznám nikoho, koho by vlastnoručně vyrobené přání nepotěšilo. Nebojte se do výroby zapojit i děti, zvládnou to a ještě si zpříjemní dlouhé zimní večery. Zároveń Vám představíme zábavnou efektmí techniku - inkousty ve spreji... Uvidíte, jak moc Vás práce s nimi bude bavit: protože v každém z nás je kousek sprejera:)

Co budeme potřebovat:

Bílý papír A5 si přehneme 6,5 cm na obou stranách a vystřihneme si 1 nebo 3 kruh. Jak se každému povede. Můžete použít kruhovou raznici nebo si „kruh“ namalovat pomocí skleničky a vystřihnout.

Otvor by měl mít cca 7,5cm na výšku. Tím si vytvoříme základ přání.

Na papír si natiskneme vybrané motivy razítek.

Stejné motivy natiskneme i na základ přání.

Teď přijdou na řadu spreje na papír – Nezapomeňte, že jsou to velmi pigmentové barvy, které se ředí vodou a stačí jich jen malé množství.
TIP: Protože dráhu spreje neovlivníte, můžete tak jako já, sprejovat v krabici. Je to můj nejlepší pomocník a nestojí nic.

Naředíme si barvy: na 10ml vody 1 -2 ml barvy. Protřepat.

Na dno krabice si položíme potištěný papír a lehce jej nasprejujeme. Jeden motiv jednou barvou a druhý motiv razítka druhou barvou.

Stejným způsobem si nasprejujeme i základ přání. Když to uděláte jen lehce z větší vzdálenosti, bude rozptyl jemný.

Jakmile nám zaschnou nasprejované motivy, vystřihneme si je.

Podlepíme 3D lepícími čtverečky.

A nalepíme na základ přání, kousek bokem od natištěného motivu, bude to budit dojem obrázku v pohybu. Celé přání můžete pomocí černého fixu dozdobit rámečkem.

Krásná a pohodové tvoření  v době předvánoční  vám, za Aladine, přeje Gábi „Peslik“ Pešlová

obr.16(1)_cmsico.jpg
Vytvořeno18.10.2018