Výrobci
Workshopy a Akce

 


 

Heureka.cz - Porovnání cen a srovnání produktů z internetových obchodů

 

Valentýnský krajkový náramek - od Fimo Kakou

Valentýnský krajkový náramek - od Fimo Kakou - Aladine.cz   

Krajkový náramek - od Fimo Kakou

Je únor, skoro Valentýn a stalo se už tradicí, že valentýnské fimo projekty pro nás vždy vymýšlí skvělá fimařka Dáša Kakáčová - znáte ji také jako Kakou:).V tentokrát představujeme efektní krásný návod na Srdíčkový krajkový náramek.

Budete potřebovat:

  • Kytičková razítka Aladine
  • Razítkovací barvu (v tomto případě Stazon, nebo Archival – potřebujeme, aby se nám otisk nerozpíjel, byl přesný a rychleschnoucí) červené barvy
  • Vykrajovátko srdce
  • Formu na náramek (místo ní můžete použít plechovku nebo skleničku)
  • Polymerovou hmotu bílé a růžové barvy
  • Z dalších pomůcek, které použijete – 1 špejle, pružinka, korálky, sekundové lepidlo, potravinová fólie, strojek na polymerovou hmotu, tekutá polymerová hmota, texturovací houbička

1.

Z obou barev si vyválíme pláty silné cca 2mm a položíme na sebe. Uhladíme, buď válečkem, nebo prsty přes papír. Hmoty musejí být na sobě po celé délce a šířce. Vykrajovátkem si naznačíme tvary – nevykrajujeme! Nechte mezi srdíčky mezeru.


2.

Narazítkujeme po celé ploše kytičky. Po té vezmeme potravinovou folii, položíme na povrch a zahladíme. Dejte pozor, aby nebyla někde přehnutá či zmačkaná, bylo by to v hmotě vidět. Vykrajovátkem dle naznačených linií vykrojíme srdíčko. Díky fólii se nám okraje krásně zakulatí a srdíčko bude mít vypouklejší tvar.

3.

Postupně takto opatrně vykrojíme všechna srdíčka a ukládáme je opatrně kolem formy na náramek či skleničku. Prsty – nejlépe v rukavicích – uhladíme kolem formy, aby srdce získala kulatý tvar a dobře seděla na ruce.  Takto vypálíme v troubě dle údajů na Vaší polymerové hmotě. Já jsem použila premo, pekla jsem na 130 stupňů cca 25 minut.

4.

Po vypálení necháme vychladnout a připravíme si další plátek ze zbytků odkrojených hmot. Smícháním jsme tak získali další odstín růžové. Dvě srdíčka si dáme na hmotu a naznačíme si, kde budou dírky. Po celé délce uděláme špejlí (pomocí pravítka) rovné rýhy. Srdce natřeme tekutou polymerovou hmotou (liquidem) a přitiskneme na linii. Vyřízneme. Snažíme se pokládat všechna srdce ve stejné výšce.

5. 

Jakmile máme všechna srdíčka vyříznutá, vezmeme si texturovací houbičku (může být i houbička na nádobí) a zadní stranu otexturujeme, dohladíme do krajů a znovu protáhneme dírky. Znovu dáme péct. Po upečení navlečeme pruženku a mezi každé srdce korálky. Svážeme do malého uzlíku, zakápneme sekundovým lepidlem a uzlík schováme do dírky. Máme hotovo :).

Pokud nemáte rádi růžovou, můžete vyzkoušet spoustu dalších variant, například s pudry, izinky apod.

Nápad a návod: Dáša Kakáčová - Kakou. Děkujeme:).

https://www.facebook.com/FimoKakou