+420 601 534 217 info@aladine.cz
Římská 12, Praha 2
CZK
EUR

Valentýnská večeře

Romantická Valentýnská večeře pro dva

si určitě zaslouží pečlivé přípravy. Vyrobte si s námi menu, ozdobný kroužek na ubrousek a jmenovky na stůl.

Začneme ozdobným kroužkem.

Ze samotvrdnoucí hmoty, kterou jsme použili i na výrobu brože v minulém návodu, si kousek oddělte a pořádně jej propracujte. Musí být vláčný a při práci se nesmí lámat. Při zpracování postupujte podle návodu na hmotě. Zpracovaný kousek rozválejte a ořízněte nožem na rovný proužek. Vyberte dvě srdíčková razítka a střídavě je otiskněte do hmoty. Fimaři si určitě s kroužkem poradí a z polymerů vyrobí skvostný doplněk na stůl.

Proužek „natočte“ na kulaté vykrajovátko a nechte do druhého dne uschnout. (Doba schnutí je napsaná na návodu k hmotě, postupujte podle něj) Tip: místo samotvrdnoucí hmoty můžete na výrobu kroužku použít hmotu fimo.

Kroužek nabarvěte pigmentovými inkousty Izink. Nechte zaschnout. Tip: Pokud pracujete s dětmi, místo inkoustů můžete použít vodovky, nebo tempery.

Nyní si připravte bílou čtvrtku. Ustřihněte dva obdélníky 20 x 10 cm a jeden 13 x 13 cm. Všechny tři obdélníky přehněte v polovině. Vyberte razítko s girlandou a se dvěma srdíčkovými kytičkami a natiskněte je na obě dvě menší čtvrtky. K otisku razítka použijte embossovací médium a pak otisky posypte zlatým embossovacím práškem. Horkovzdušnou pistolí zatavte. Tip: Místo embossování můžete použít barevný inkoust.

Pastelkami vybarvěte. Tip: k vybarvení můžete použít fixy, nebo  inkousty, či akvarelové pastelky, které následně rozmyjete vodou. Barvy budou brilantní.

Z červené čtvrtky, vystřihněte tvar srdce (2x) a připravte si dva knoflíky. Na jednu stranu natištěné girlandy nalepte knoflík a na druhou stranu nalepte srdce. Tip: když nalepíte srdce na 3D polštářky, získáte plastičtější efekt. Na jmenovky napiště jména. Můžete použít fixy, nebo jména vytisknout na tiskárně, či natisknout pomocí razítek.

Ve stejném duchu si vyrobte Menu. Opět použijte razítko girlandy a srdíčkových kytiček. Na místo, ve kterém se girlandy spojují, nalepte červená srdíčka. Vybarvěte a napište text Menu nebo použijte razítko MENU. Do vnitřní části pak vepište jídla, která budete na Valentýnský stůl servírovat.

Připravte si ještě jednoduchý zápich ve tvaru šípu. Ustřihněte obdélníček červeného papíru, na jedné straně zastřihněte do špičky a na druhé straně vystřihněte do tvaru V. Strany nastřihněte. Připravený konec šípu nalepte pomcí papírové pásky, nebo kousku izolepy na dřevěné napichovátko.

Ubrousek složte, navlékněte na něj ozdobný kroužek a za něj zasuňte napichovátko. Tip: pro větší efekt, společně s napichovátkem za kroužek můžete zastrčit bílé pírko.

A takto vypadá nazdobený stůl. Zbývá jenom vybrat opravdu skvělé menu:).

Návod pro Vás připravila Ilona Červinková

11_cmsico.jpg
Vytvořeno18.10.2018