Výrobci
Workshopy a Akce

 


 

Heureka.cz - Porovnání cen a srovnání produktů z internetových obchodů

 

TVOŘÍME S DĚTMI: Akvarelové vločky

TVOŘÍME S DĚTMI: Akvarelové vločky - Aladine.cz   

Akvarelové vločky

Akvarelový základ a embossované vločky vyladí spolu se sněhulákem a stromečkem tu správnou adventní atmosféru. Tento projekt bude děti moc bavit. Ukážeme si, jak si pohrát s vodou a barvičkami, do hry vstupuje kouzelné embosování a navíc, hlavní slovo má sada Ulítlé Vánoce, kde příběhy na přáníčkách mohou mít desítky různých podob:).

Budeme potřebovat:

  • razítka Ulítlé Vánoce
  • akvarelový papír
  • vodovky, štětec
  • embosovací médium, pistoli, horkovzdušnou pistoli
  • čtvrtku
  • nůžky, lepidlo, 3D poštářky

Embossovacím inkoustem natiskněte vločky na celý aršík akvarelového papíru. Tiskněte „cik-cak“.

Na inkoust nasypte průhledný embossovací prášek a zatavte horkovzdušnou pistolí. K tomuto kroku rozhodně nepouštějte děti. Z pistole vychází velmi horký vzduch.

Nyní vodovkami nabarvěte celý arch akvarelového papíru. Hodně si namočte štětec do barvy a „spouštějte“ barvu od horního okraje dolů. Jednotlivé fáze nechte zaschnout a pak pokračujte dále. Stékající kapky nechte zaschnout.

Nyní si natiskněte motivy a vybarvěte je. Pokud budete vybarvovat vodovkami, zvolte voděodolný inkoust a akvarelový papír. Pokud budete vybarvovat pastelkami či fixkami, stačí obyčejná čtvrtka.

Z bílého papíru vystříhněte vlnku. Vzniknou vám dvě sněhové závěje. Jejich okraj mírně přetřete štětcem namočeným ve světle modré vodové barvě.

Pak už si jen na kousek bílé čtvrtky napište text (nebo použijte textové razítko), z barevného kartonu vystřihněte základ přání, který uprostřed přeložíte a všechny připravené části na něj nalepte.

Na text použijte 3D pěnové polštářky. Dosáhnete tím prostorového efektu.

A máme hotovo. Hezyké adventní tvoření přeje Ilona Červinková.