Výrobci
Workshopy a Akce

 


 

Heureka.cz - Porovnání cen a srovnání produktů z internetových obchodů

 

Trička s razítkovací záplatou

Trička s razítkovací záplatou - Aladine.cz   

Trička s razítkovací záplatou

Chtěli byste si ozdobit tričko obrázkem, pomalovat si ho a orazítkovat? Bojíte se, že se vám to nepovede? Co potom s tričkem, které nebude vypadat dobře….  Zkuste si vytvořit obrmmázek na „záplatě“ a tu potom na tričko přišijte, když se vám obrázek nepovede, nic se neděje, namalujete si přece další a na tričko našijete až ten nejlepší :)

MATERIÁL:

  • Bavlněné tričko
  • Bavlněná látka světlé barvy ( cca 17 cm x 14 cm)
  • Látka výrazné barvy (cca 20 cm x 17 cm) – bude tvořit barevný lem okolo světlé záplaty
  • Textilní barvy IZINK
  • Bílou čtvrtku
  • Razítka
  • Vyšívací bavlnka
  • Nůžky, nitě, špendlíky

POSTUP:

Z jednobarevné světlé látky vystřihneme obdélník cca 17 cm x 14 cm, z barevné látky vystřihneme obdélník o něco větší cca 20 cm x 17 cm. Vybereme si některé z pozaďových razítek firmy Aladine s motivem textu a  dále razítka z kolekce Paříž. 

Vytvoříme si  šablony: na bílou čtvrtku narazítkujeme obrázky s motivem Paříže tak, jak je chceme mít na „záplatě“rozmístěny, okolo tohoto obrázku nakreslíme čáru podle které pak obrázek vystřihneme nebo vyřežeme. Pozor! Vystřihujeme tak, abychom mohli použít nejen vnitřní část čtvrtky, ale i její zbytek. Máme tedy dvě šablony – vnitřní šablonu ve tvaru obrázku a obvodovou šablonu. 

Nejprve uděláme „okolí“ obrázku. Na světlou látku položíme vnitřní šablonu ve tvaru obrázku a pomocí houbičky nanášíme okolo barvu tak, aby připomínala „starý papír“. V těsné blízkosti šablonky naneseme nejtmavší barvu, která bude tvořit stín obrázku. Následně vezmeme „pozaďové razítko“ a přes šablonu ho na záplatu otiskneme. Výsledkem je záplata s namalovaným okolím a uvnitř, kde byla šablona je bílé místo.

Nyní vytvoříme středový obrázek. Vezmeme obvodovou šablonu a položíme ji na záplatu. Vybereme barvu (ideálně stejného odstínu jako máme druhou látku na záplatu – v našem případě – pink). Houbičkou naneseme barvu na celou plochu, kam následně umístíme „Eiffelovku“, část, kde bude umístěno druhé razítko zůstane bílá. Následně otiskneme oba motivy. 

Obrázek dobře zažehlíme, aby se barvy zafixovaly. Následně vytvoříme „záplatu“ ze dvou látek – dolů dáme jednobarevnou látku (v našem případě v pink barvě) a nahoru námi vytvořený obrázek. Spodní barevnou látku roztřepíme, abychom dodali záplatě módní vzhled. Takto vzniklou „záplatu“ našijeme ručně (ozdobným stehem kontrastní bavlnkou) nebo na stroji na přední díl trička. 

NÁŠ TIP:

Tímto způsobem můžete vytvořit „záplatu“ s jakýmkoliv motivem. Bavlnkou, kterou jste záplatu přišili na tričko, můžete na tričku vyšít další ozdobný prvek.

Návod připravil POTVOR, internetový portal o tvoření: www.potvor.cz