+420 601 534 217 info@aladine.cz
Římská 12, Praha 2
CZK
EUR

TAŠKA s lesními zvířátky

TAŠKA s lesními zvířátky

Budeme potřebovat:

Případně i sada - StampoTextile, Abeceda Marina

Jednoduchý dětský projekt pro začátek školního roku, vytvořte si novou tašku na přezůvky nebo na pomůcky do zájmového kroužku.

Postup:

Do tašky dáme igelit (ochrana před prosáknutím barev na druhou stranu) a z tvrdého papíru si vystřihneme nejrůznější tvary, které si zkusíme na tašce různě rozmístit (kolečka, srdíčka, čtverečky…). Tyto tvary budou fungovat jako rezervy bílých ploch na tašce. V našem případě jsem se rozhodla obohatit vzor o koupenou složitější šablonu Hvězdy.

Tekutými barvami ve spreji střídavě sprejujeme jednotlivé barvy kolem všech rezerv (šablon), a to jak nás napadne (modrá, červená a zelená). Po nasprejování zasušíme vše kuchyňskými utěrkami (válcujeme).

Odstraníme papírové tvary i šablonu hvězdiček a nejen do bílých míst tiskneme razítka zvířátek

Necháme razítka chvíli zaschnout a můžeme začít vymalovávat jejich části nebo i razítka celá. Vymalováváme stejnou barvou, jakou jsme sprejovali, jen si jí trošku odlijeme do plastových kelímků, každou barvu zvlášť (žlutá, hnědá). Malujeme klasicky štětcem, rozmýváme vodou. Hodně mokré plochy opět zasušujeme papírovými utěrkami. Nebojíme se malovat přes celou plochu razítka, tekuté barvy (ve spreji) nejsou krycí a razítko nám přes ně krásně vyleze, budou vidět všechny jeho detaily.

Můžeme tašku štětcem (zde žlutou barvou) také pocákat. Případně přesně namalovat řady teček. Opět zasušíme vše kuchyňskými utěrkami.

Sada razítek obsahuje také spoustu stop zvířátek, hezky vypadají cestičky z těchto stop mezi zvířátky.

Můžeme doplnit vlastnoručním podpisem (štětcem a barvou) nebo pomocí další sady razítek – Abeceda Marina.

Po uschnutí tašku zažehlíme žehličkou přes jemnou textilii (zafixujeme) a můžeme nosit. Doporučujeme neprat hned, nejdříve až po 3 dnech od namalování.

 

 

 

p1850863_cmsico.jpg
Vytvořeno18.10.2018