Výrobci
Workshopy a Akce

 


 

Heureka.cz - Porovnání cen a srovnání produktů z internetových obchodů

 

Smajlíkové triko, či baťoh - tip na jednoduché letní tvoření

Smajlíkové triko, či baťoh - tip na jednoduché letní tvoření - Aladine.cz   

Hledáte tip na textilní dílnu? Máme pro Vás inspiraci výtvarnice Ireny Slavíkové - vděčný a jednoduchý projekt, který zvládne úplně každý! Nazdobit is můžete tričko, textilní tašku nebo baťoh.

Budeme potřebovat

Jak na to

Z tvrdého papíru nebo fólie si vystřihneme 4 kruhové otvory, a to o průměru

  • 12 cm
  • 7 cm
  • 5 cm
  • 4 cm

Ty nám poslouží jako šablonky pro hlavní žluté hlavičky. Jako první použijeme vnější část kruhu (otvor v papíru), do kterého nasprejujeme žlutým sprejem – základ pro budoucí velké smajlíky. Celkem vytvoříme čtyři různě veliké kruhy).

TIP: na vybarvení smajlíka můžete použít i hustou – klasickou barvu. Nanáší se tupováním. Začněte od okrajů a postupujte směrem dopředu. Nenanášejte zbytečně moc velkou vrstvu.

Vybereme si smajlíky ze sady razítek, které budeme chtít jako hlavní motiv. Podle těchto razítek domalujeme pomocí klasických hustých barev detaily daným obličejům. Na zlobíky budeme potřebovat červenou hustou barvu na jazyk a černou hustou na oči a pusu. Jemné prvky, vlásky, nebo falešné šití doplníme černou a bílou konturou. Detaily lze domalovat ale i stejnými tekutými barvami, kterými jsme sprejovali. Stačí si trošku barvy odlít bokem do nějaké mističky – paletky.

Hotové žluté kruhy přikryjeme vnitřní částí šablonky (vystřiženými kruhy), odpovídajícími velikostmi. Nyní můžeme libovolně zdobit okolí smajlíků pomocí razítek, žlutí smajlíci zůstanou ochráněni.

Pomocí modrého razítkovacího polštářku tiskáme přes tyto papírové kruhy libovolná smajlíková razítka. V našem případě jsou razítka seřazená do svislých čar – jako metráž.

Necháme vše řádně zaschnout, poté přikryjeme žluté smajlíky opět ochrannými kruhy z papíru a jejich okolí mírně sprejujeme tekutou barvou s rozprašovačem: vybrali jsme světle modrou.

A máme hotovo:

Smajlíků je v sadě spousta druhů, určitě si každý vybere, prohrabte se jimi a hrajte si:).

 

Vaše Irena Slavíková – Apták