Výrobci
Workshopy a Akce

 


Heureka.cz - Porovnání cen a srovnání produktů z internetových obchodů

 

Podrobné údaje o zboží

Aladine pigmentová barva IZINK, zářivě žlutá

Kód: 80626 Produktové číslo: 3660016806262 Sleva 50%
Balení 15 ml s kapátkem. Pigmentový inkoust s mimořádně vysokou koncentrací pigmentu na akrylové bázi se širokým využitím na papír, karton, polymery, kovy, plasty, dřevo, polystyrén, malířské plátno apod.

Žádné hodnocení.
Výrobce: ALADINE
Poslední kusy na skladě!
Zlevněno z 110,00 Kč s DPH (Naše normální cena.)
nyní jen 55,00 Kč s DPH
(55,00 Kč s DPH/ks)
 


Upozornění!
Tento produkt není určen pro děti .Doplňky a související
Aladine pigmentová barva IZINK, zářivě žlutá

Izink - akrylová barva, která se skvěle hodí na všechny Vaše projekty: Skvěle kryje, je ředitelný vodu i alkoholem. Na papíře schne cca 3 min. UV rezistentní. Barvy lze společně skvěle kombinovat, vznikají tak zajímavé nové odstíny. Před použitím doporučujeme protřepat.

PAPÍR - ideální pro kouzla spojená s personalizací podkladu - nanášejte štětcem, houbičkou, válečkem, zkuste rozprašovač, či kapátko.

FIMO - ideální alternativa k alkoholovým inkoustům. Objevte jak rozzáří vaše polymerové projekty.

DŘEVO, KOV, POLYSTYRÉN, PLAST -  na všechny tyto povrchy se Vám Izink bude hodit.

Není vhodný na textil. Není určen pro práci s dětmi.


IZINK – otázky a odpovědi

K jakému typu inkoustů patří IZINK?
Pigmentový inkoust na akrylové bázi.

Nevybledne?
Inkoust Izink neobsahuje kyseliny a je odolný vůči UV záření: je velmi vhodný pro scrapbooking. Je neprůhledný a nehodí se k patinování fotografií. Na dně lahvičky jsou usazeniny. Některé barvy obsahují těžší pigmenty. Ty v klidovém stavu obvykle klesají ke dnu nádobky. Toto usazování nemá žádný vliv na kvalitu inkoustu. Stačí nádobku před použitím protřepat. Do některých lahviček obsahujících barvy s těžkými pigmenty je přidaná kulička, která usnadňuje promíchání.

Jaké nástroje používat?
Záleží na vašem záměru, můžete použít rozprašovač, štětec, kartáček, pěnový nebo gumový váleček, pero, houbičku… v každém případě nezapomeňte hned po použití nástroj důkladně očistit.

Na jaké podklady lze produkt použít?
Podklad musí být před aplikací čistý a suchý.
Dřevo: V neředěné konzistenci si inkoust zachová svůj lesklý nebo perleťový vzhled; po naředění vodou vznikne struktura dřeva. Po zaschnutí doporučujeme chránit plochy vystavené otěru lakem. Použijte lak vhodný na dřevo.
Papír: Inkoust Izink je ideální pro použití na papíře. Na kvalitním akvarelovém papíře (typ Arches 300 gr sametově matný) jasné barvy obzvlášť vyniknou. Díky svým krycím schopnostem IZINK můžete použít i na tmavé papíry, a to dokonce i tak světlé barvy jako jsou Jasmine nebo Opaline.

Karton: Podobně jako papír, i tento podklad umožňuje snadno dosáhnout požadovaného efektu. Karton můžete pokrýt hedvábným nebo jednobarevným dekoračním papírem, který jste předem ozdobili inkousty IZINK.

Kov: IZINK se používá buď neředěný, nebo zředěný 90% lihem, který zlepší přilnavost barvy. Tu lze ještě zvýšit tak, že kovový povrch před aplikací inkoustu zdrsníte skelným papírem.

Porcelán, sklo, fajáns nebo terakota: Inkoust IZINK není vhodný pro kontakt s potravinami a nádobí ozdobené těmito inkousty by se nemělo dávat do myčky. Z tohoto důvodu ji používejte jen na dekorativní předměty. Pro vyšší odolnost nechejte barvu vytvrdit po dobu 15-20 minut v troubě při 150°.

Plast (rhodoid) nebo polystyren: Neředěný i lihem zředěný IZINK zaschne po 2-3 min.

Sádra: IZINK použijte neředěný nebo mírně zředěný vodou, po zaschnutí bude barva stabilní.

Kůže: Kůži můžete barvit pomocí hadříku namočeného v inkoustu.

Textil: ZINK není barva na textil. Nebyla vyvinuta k aplikaci na oděvy. Můžete přesto nabarvit menší kousky a ty následně naaplikovat na malířské plátno, silný papír nebo karton…

Malířské plátno: IZINK se chová jako akrylová barva. Může se používat neředěná nebo smíchaná se sádrovou hmotou gesso resp lepidlem Herkules. Vznikne velmi efektní probarvená hmota velmi vhodná k aplikaci na plátno.

Polymery: (fimo, cernit a jiné): Inkoust je velmi vhodný na dozdobení polymerových hmot.
Lze jej nanést před i po vypálení (vytvrzení) hmoty.

Je tento produkt vhodný pro děti?
Izink je produkt pro dospělé. Není vytvořený pro děti.

Proč mám inkoust IZINK ředit?
Pokud chcete dosáhnout průsvitného efektu typu akvarel: rozřeďte ji pomocí štětce nebo v nádobce s vodou.
Pokud chcete použitím rozprašovače dosáhnout jemných kapiček. Smíchejte 50% inkouste Izink s 50°% vody. Ještě jemnější mlžné konzistence dosáhnete smícháním 1/3 inkoustu IZINK, 1/3 vody a 1/3 90% lihu.
Ředění denaturovaným lihem: Plast, rhodoid, kov, sklo, porcelán a polystyren.
Ředění vodou: Dřevo, karton, textil, kůže, malířské plátno, sádra, terakota.

Kdy se využívá rozprašovač?
Je ideální na:
Míchání barev a vytváření vlastních odstínů. Perleťové a lesklé odstíny se mezi sebou dobře míchají.
Naředění barvy

Na dosažení "akvarelových" efektů".
Dosažení "tečkovaného" efektu. Směs je třeba před nanesením naředit vodou a 90% lihem.

Jak míchat odstíny?
Kapátka v lahvičkách umožňují vyzkoušet si míchání barev nejprve ve velmi malém množství. Zvolenou kombinaci si pak můžete vytvořit kdykoliv znovu (zapište si dobře počet kapek od každé barvy). Doporučujeme neuchovávat barvu v rozprašovači. Pokud ji chcete uchovat, přelijte ji do uzavíratelné těsnící lahvičky.

Za jak dlouho uschne inkoust Izink?
Na všech typech podkladu inkoust IZINK zaschne za 2 - 3 minuty.

Můžu inkoust znovu rozředit poté, co zaschla?
Jakmile inkoust IZINK zaschne, je barva permanentní a není možné ji znovu rozředit. Po každém použití nádobku dobře uzavřete. Případné skvrny na oblečení okamžitě vyperte v teplé vodě jádrovým mýdlem a důkladně vymáchejte, pokud oděv nevyžaduje čištění za sucha.

Jak vyčistit nástroje?
Doporučujeme umýt nástroje hned po použití v teplé vodě. Rozprašovač proplachujte rozstřikováním vody tak dlouho, dokud není čirá. Pokud zbyla barva na paletě, očistěte ji hadříkem namočeným v lihu.

V knize návodů IZINK naleznete všechny tyto rady i další podrobné informace o použití. Obsahuje také spoustu obrazových nápadů a různé prováděcí techniky.

Pokud jste na některé technické otázky nenalezli odpověď, obraťte se na naše webové stránky, kde budeme s radostí reagovat. Podělíme se společně o naše návrhy a nápady.
Těšíme se na vás.

Pascale GRIVOT-BRUNHES, AladinE

Specifikace
Délka 2.8 cm
Šířka 2.8 cm
Výška 9 cm
Vhodnost produktu Produkt není určen pro děti
Typ balení Kus
Facebook Komentáře
Recenze
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.