+420 601 534 217 info@aladine.cz
Římská 12, Praha 2
CZK
EUR

Pero na krasopis a kaligrafii Aladine, dárková sada s inkoustem, 15 ml - zelená

Obrázek (1)
Pero na krasopis a kaligrafii Aladine-zelené v dárkovém balení, vč. modrého kaligrafického inkoustu, 15 ml. Elegantní dárkové balení.Celý popis
469 Kč s DPH
Na dotaz
Přidat k oblíbeným
Nakupte ještě za 2 000 Kč a máte dopravu zdarma.
Kód85524VýrobceAladineEAN3660016855246

Pero na krasopis a kaligrafii Aladine-zelené v dárkovém balení, vč. modrého kaligrafického inkoustu, 15 ml. Elegantní dárkové balení.

Velmi kvalitní husí brk s kovovým hrotem Aladine na kaligrafii a krasopsaní. Husí brk-brkové pero patří mezi nejznámější, tradiční namáčecí pera. Brk je vsazen do kovového nástavce s perkem, takže jej není třeba ostřit, jako u brku bez nástavce.

Tip:

 

Kvalitní kaligrafický inkoust Aladine s bohatou paletou barev . Využijete ho pro tvorbu krásného kaligrafického písma. Husí brk, nebo kaligrafické pero namočíte do inkoustu a můžete tvořit. Jedná se o velmi kvalitní, krycí inkoust.

Tip:

  • Před použitím lahvičku protřepte, zbavíte se tak usazenin.
  • Používejte vždy kvalitní papíry, vyšší gramáže.
  • Inkoust se po zaschnutí vodou nerozmaže.

 

Zajímavost:

 

 Kaligrafie pochází z řeckého slova kallos „krása“ a grafos „psaní“. Je to umění krasopisu. Zahrnuje jak funkční nápisy a ručně psané dopisy, tak i výtvarné umění, kde ručně psaný znak může mít přednost před čitelností textu. Moderní kaligrafie se již vzdaluje od původního umění jedinečnosti psaní. Namísto toho je spíše jednoduchým krasopisem, který přitahuje pozornost svým dnes zvláštním stylem.

Ptačí brk byl používán až do poloviny 19. století. Do počátku novověku (označení dějinné epochy v evropských i mimoevropských oblastech. Za symbolický počátek novověku se nejčastěji považuje rok 1492, kdy Kryštof Kolumbus objevil Ameriku) byl seřezáván do širokého hrotu, čímž bylo umožněno psát pomocí silných a vlasových tahů. V novověku se však začal seřezávat šikmo, takže stopa byla vlasová, což umožnilo rychlejší psaní. Stínování se pak provádělo přítlakem pera.

 

Popis
Vlastnosti
Typ baleníkus
Určení výrobkuNení určen dětem do 3 let
VýrobceAladine