Výrobci
Workshopy a Akce

 


 

Heureka.cz - Porovnání cen a srovnání produktů z internetových obchodů

 

O tekutých barvách IZINK

O tekutých barvách IZINK - Aladine.cz   

TEKUTÉ TEXTILNÍ BARVY IZINK

Tekuté barvy jsou vhodné k vytváření mnoha efektů na dotvoření díla: rozmývání, stínování, stříkání, cákání a zapíjení fleků. Lze využít i pro klasické malování štětcem. Podrobnější návody, jak s nimi tvořit různými způsoby, najdete postupně v našich návodech.

Bohatá barevnice

A jdeme na to! Ve všech popisech dále budeme používat jen a pouze tekuté textilní barvy, rozprašovače, vodní štětce a molitanový váleček, vše od Aladine.

Apták otestoval rozprašovače pro scrapbook od Aladine, naplnil je textilní tekutou barvou Izink a byl nadšen. Po rozprášení stačí pouze zlehka otřít zbylou kapku barvy na rozprašovacím otvoru a nasadit ochranné víčko. Takto naplněných několik rozprašovačů má již 3 měsíce a mechanika stále funguje jak má, není zacpaná a rozprašuje krásně rovnoměrně. Pozor, nikdy nedávejte do rozprašovačů jakékoli husté barvy, ani ty ředěné vodou, kvůli zacpání jejich jemné mechaniky.

Pokud chcete jemné rozprášení a na větší ploše, pak rozprašovadlo stiskávejte rychle a z větší výšky od textilu. Pokud budete blíž textilu a stiskávat budete pomalu a s rozmyslem, budete mít větší kapky (hrubší) a pocákají menší plochu, zato intenzivnějším odstínem barvy.

Vodní štětec můžete plnit vodou, ale i nemusíte, jak Vám bude lépe vyhovovat. Apták raději plní neustále, i když třeba vodu nepotřebuje k malování, ale má takto jistotu toho, že mu štětec nezaschne a neslepí se barvou, ani kdyby jej nechal týdny ležet někde zapomenutý a nevyčištěný. Velkou výhodou toho štětce pro textil jsou kvalitní pevná vlákna, díky kterým můžete na textil pořádně tlačit, zapracovat tak barvu lépe do textilu a na štětci není toto násilí nijak znát ani po letech. A další výhodou je samozřejmě zásobník s vodou pro lepší cákání barvy přímo štětcem.

I molitanový váleček má Aladine v nabídce. Je jemný, spolehlivý a vhodný pro jemné ruční práce. Pro nanesení barvy do tohoto válečku budeme potřebovat ještě vhodnou nádobku, na fotce vidíte příklady: víčko od tiskátek Aladine (A), víčko od salátu (B) a víčko od másla (C). Zacházení s ním předvedeme v návodech níže.

Ukážeme si pár konkrétních příkladů na stolních ubrouscích. Úplně stejně tyto návody budou fungovat i na tričkách a jiném textilu. Díky různým složením materiálů a jejich průmyslového zpracování (textilní barvy Izink od Aladine jsou určeny pro přírodní vlákna) se budou efekty, tvořené touto barvou, mírně lišit. Rychlostí a způsobem zapíjení se, směrem a množstvím zapíjení… nechte se překvapit :).