+420 601 534 217 info@aladine.cz
Římská 12, Praha 2
CZK
EUR

NOVÝ NÁVOD s novými srdíčky:) - Přání s broží

Návod na valentýnské přáníčko a k němu ladící brožičku, za použití novinkových razítek se srdíčky.

POUŽITÝ MATERIÁL

- StampoScrap - srdíčka

- samotvrdnouí hmota

- pastelky, vodovky, fixy

- nůžky, lepidlo

- bílá ctvrtka

- hnědý papír

- razítkovací inkoust

K výrobě brožky budete potřebovat kousek samotvrdnoucí hmoty. Kousek hmoty zpracujte tak, jak je popsáno v návodu hmoty, aby byla hezky vláčná a dalo se s ní dále dobře pracovat.

Tip: v případě, že chcece dosáhnout profesionálního efektu, můžete základ brože vyrobit např. z fima,…. )

Zpracovaný kousek hmoty rozválejte na placičku, silnou cca 4 – 5mm. K rozválení můžete použít akrylový váleček, nebo hmotu do požadovaného tvaru rozmáčknout pomocí akrylového bloku na razítka, nebo použít obyčejnou, prázdnou, plastovou lahvičku od sprchového gelu. Jde o to, aby připravený povrch zůstal hladký. Do připraveného základu otiskněte vybrané razítko z kolekce srdíček.

Poté vezměte kulaté vykrajovátko a vykrojte z hmoty kolečko (nebo jiný požadovaný tvar). Předtím, než odstraníte vykrajovátko, odeberte přebytečnou hmotu. Nepoškodíte si tím vykrojený tvar.

Hotové kolečko s natištěným srdíčkem nechte 24 hodin schnout, při použití samotvrdnoucí hmoty. Pokud použijete jiný materiál,  vždy postupujte podle návodu na hmotě.

Po usušení můžete tvar nabarvit. Budete-li pracovat s dětmi, můžete použít vodovky, pastelky, fixy…

Pokud budete chtít dosáhnout profesionálního efektu, použijte k vybarvení inkousty Izink a vzhled srdíčka doplňte nalepením samolepícího kamínku. Na zadní část brože nalepte brožový můstek.

Z bílé čtvrtky ustřihněte čtverec o rozměrech 12,5 x 12,5 cm. Na něj natiskněte razítka srdíček. Otisky můžete otáčet. Můžete razítko po jednom nanesení inkoustu otisknout několikrát a získat tím různou intenzitu otisku. Techniku představila před vánoci Iriska ve svém skvělém vločkování….

Stejným způsobem orazítkujeme připravenou čtvrtku pomocí dalších razítek a dalších barev.

Připravenou orazítkovanou čtvrtku podlepíme tmavohnědým papírem, který bude o cca 2mm větší na každé straně než srdíčkový papír a bude mu tím tvořit tmavý rámeček. Celou tuto kompozici nalepte na přeloženou bílou čtvrtku, která bude tvořit základ přání. Můžete použít předpřipravený přáníčkový základ, nebo si čtvrtku o rozměru 27 x 13,5 cm přeložit na polovinu. Do spodní třetiny přání nalepte pruh tmavohnědého papíru, stejné délky jako je hnědý podklad a široký 2 cm.

Proužek bílé čtvrtky o šířce 1,5 cm potiskněte razítkem se spojenými srdíčky a napojujte na sebe, aby jste potiskli celý proužek.

Z hnědého papíru a bílé čtvrtky vystřihněte kolečka. Větší hnědé a menší bílé. Tip: pokud pracujete s BigShotem, můžete si kolečka vyříznout pomocí šablon, nebo máte-li k dispozici raznice, vyrazte kruhové tvary pomocí nich.

Na bílé kolečko natiskněte stejné srdíčko jako je na broži. Vybarvěte za pomoci pastelek, fixů, vodovek…. Nebo pro profesionální vzhled použijte opět inkousty.

Kolečko nalepte na proužek do pravého rohu přání.

Kolekce brože s přáníčkem ve stejném designu.

Návod pro Vás připravila Ilona Červinková

14_cmsico.jpg
Vytvořeno18.10.2018