+420 601 534 217 info@aladine.cz
Římská 12, Praha 2
CZK
EUR

Nové inkousty ve spreji - projekt z Francie

Aladine představuje nové inkousty ve spreji.

Tento výrobek je určen na papír a karton a věříme, že potěší všechny milovníky papírového tvoření. Inkousty ve spreji otevírají spoustu možností, jak barevně a efektně upravit podklad.

Sandrine, designérka Aladine pro nás připravila jarní inspiraci a ukázku technik, jak na inkoust:). A ke slovu se dostávájí také razítka z limitované edice Zentangle.

 

Co budeme potřebovat:

 

Projekt 1 - Motýl z Jižních moří

Připravte si bílý papír. Nastříkejte na papír inkoust ve spreji - třeba tyrkysový (Jižní moře). Nechte zaschnout. Pak černým inkoustem narazítkujte motivy motýlů.

Motýli nechte zaschnout, vystřihnětete a ozdobte je nalepovacími kamínky.

Z akvarelového papíru si připravte visačku - 7,5x14cm. Visačku prostříkněte opět tyrksový inkoustem. Zkuste i varinatu s naředěným inkoustem - do rzprašovače dejte vodu a přidejte asi 10 kapek inkoustu. Visačku nastříkejte tak, abyste diagonálně postupně přidávali barvu. Nechte zaschnout.

Připravte si pozadové razítko písmo. Natiskněte na modrý podklad. Chcete-li dosáhnout zastaralého/vintage efektu - první obtisk udělejte na zkušební papír a na visačku obtiskávejte až druhý obtisk. Razíto natiskněte 2x.


 

Na pravou stranu visačky nyní natiskejte liniii motýlů. Využijte razítko, kde už je trojice nad sebou. Začněte od spoda, postupujte svisle nahoru. Z hliníkové fólie si udělejte ozdobný pásek. Nalepte ho na visačku - viz obrázek.

 

Černou tenkou fixou nakreslete okraj visačky. Otvor na zavěšení můžete dozdobit komponentem a hezkou stuhou.

Potom přilepte připravené motýli - pro D efekt použijte lepící čtverečky. A pokud máte něaý ozdobý dráek - můžete ho omotat kolem motýlů:).

102565139_cmsico.jpg
Vytvořeno18.10.2018