+420 601 534 217 info@aladine.cz
Římská 12, Praha 2
CZK
EUR

NÁPADY NA LÉTO: Minialbum na prázdninové zážitky

Marina minialbum

S blížícím se létem začínáme myslet na dovolenou a už se vidíme u moře.)!

Každý z nás si bude chtít uchovat své vzpomínky, proto bude fotoaparát nezbytnou součástí naší dovolenkové výbavy. Pojďte si s námi vyrobit minialbum, abyste své fotografie nenechali ležet ladem až se vrátíte z dalekých krajů.

Materiál a pomůcky

Připravte si inkousty v barvě mořské vody, vhodný bude modrý a nebojte se i zelené barvy. Zvolte si velikost minialba a vystřihněte si z akvarelového papíru i tenkého kartonu tolik kruhů, kolik budete chtít dělat stránek. Počítejte s tím, že některé fotky nalepíte rovnou na karton. Velikost přední a zadní strany zvolte o cca 0,5 – 1 cm větší průměr kruhu, než jsou vnitřní stránky minialba.

Na nesavou podložku několikrát otiskněte inkoustové polštářky a postříkejte je vodou z rozprašovače stejně jako akvarelový papír. Štětcem naneste barvy na mokrý papír a barvy promíchejte, ale jen zlehka, aby zůstaly patrné původní barvy. Vysušte horkovzdušnou pistolí nebo fénem.

Zbylou barvu z podložky pomocí štětce nastříkejte na papír a opět usušte.

Na bílý papír si otiskněte vybraná razítka ze sady Marina a vystřihněte je.

Pokud máte šicí stroj, nebojte se ho použít! Šití papíru je mnohem jednodušší než šití látky a nevyžaduje se tady žádná přesnost. Čím méně rovné šití bude, tím lépe. Můžete střídat rovný, entlovací nebo jakýkoliv steh, který váš stroj umí. Můžete prošít i natištěné motivy razítek.

Doplňte nápisem pomocí razítek abecedy, vystřižené motivy nalepte a domalujte barvami dle své fantazie.

Vnitřní části minialba budou tvořit fotky, které můžete doplnit otisky razítek, které natisknete, vystřihnete a přilepíte na 3D lepicí čtverečky.

Jednotlivé stránky mohou tvořit jen fotografie. Vystřihněte si z nich kruhy a nalepte je na kartonový podklad.

Dekorování vnitřní části minialba je na vaší fantazii. Můžete přidat vše, co ve vašem albu chcete mít. Pohlednice, letenky, vstupenky nebo třeba mušličky. 3D předměty doporučujeme lepit tavnou pistolí.

Minialbum dokončíte tak, že si vždy v jednom místě na každé stránce vytvoříte dírku pomocí kleští a provléknete buď stužku, provázek nebo knihařský kroužek. Pokud bude minialbum svázáno v horní části, jako je to v našem případě, dejte pozor na řazení stránek, aby nebyly vzhůru nohama.

Pro Aladine připravila Iriska Vohlídková

 

 

 

 

1(15)_cmsico.jpg
Vytvořeno18.10.2018