+420 601 534 217 info@aladine.cz
Římská 12, Praha 2
CZK
EUR

NÁPADY NA LÉTO: Indiánské tričko - lapač snů

TRIČKO LAPAČ SNU

Budeme potřebovat:

Jednoduchý letní projekt na téma Lapačů snů, které se krásně hodí na nejrůznější tábory, zahradní párty a další dětské aktivity.

Postup:

Do trička dáme igelit (ochrana před prosáknutím barev na druhou stranu) a zkusíme si předem rozmístit jednotlivá čistá tiskátka na jeho plochu, rozvrhnout vzor. V místě, kde bude kruhová část lapače, umístíme malé papírové kolečko, které funguje jako rezerva bílé kruhové plochy na tričku – lapač díky tomu více vynikne.

Tekutými barvami ve spreji střídavě sprejujeme jednotlivé barvy kolem papírového kolečka, jak nás napadne (modrá, oranžová a žlutá).

Po nasprejování vše zasušíme do kuchyňských papírových utěrek - válcujeme.

Poté odstraníme papírové kolečko a do bílého místa natiskneme razítko lapače snů. Pro horní razítko opět přiložíme papírové kolečko a částečně tiskneme přes něj. Díky tomu se část razítka schová až za bílé kolečko, bude na pozadí. Dotiskneme zbývající razítka, tentokrát už bez papírového kolečka (rezervy).

Můžeme razítkovat i lemy a bordury na tričku – například zde spodní lem z ještěrek a koleček.

Necháme razítka chvíli zaschnout a můžeme začít vymalovávat jejich části nebo i razítka celá. Vymalováváme  stejnou barvou, jakou jsme sprejovali, jen si jí trošku odlijeme do plastových kelímků, každou barvu zvlášť (žlutá, oranžová a modrá). Malujeme klasicky štětcem, rozmýváme vodou. Hodně mokré plochy opět zasušujeme papírovými utěrkami. Nebojíme se malovat přes celou plochu razítka, tekuté barvy (ve spreji) nejsou krycí a razítko nám přes ně krásně vyleze, budou vidět všechny jeho detaily.

Barevné plochy vzoru doplníme modrými čárečkami a tečkami kolem lapače, opět malujeme štětcem. Po uschnutí trička jej zažehlíme žehličkou přes jemnou textilii (zafixujeme) a můžeme nosit. Doporučujeme neprat hned, nejdříve až po 3 dnech od namalování.

 

 

 

p1850884(2)_cmsico.jpg
Vytvořeno18.10.2018