+420 601 534 217 info@aladine.cz
Římská 12, Praha 2
CZK
EUR

NÁPADY NA LÉTO: Graffiti náramek

Řekni to svým šperkem

Graffiti náramky z Fima od Fimo Kakou

Razítka Stampo graf jsou skvělá jak na trička, papír tak i do polymerové hmoty.

V dnešním návodu si ukážeme jak vyrobit šperk pro „náctileté“. Některé tajemné zkratky nám starším někdy dávají dost zabrat – LOL, OMG víme, ale víte co je například PEBKAC, TGBADQ, YABA? Tak si ukážeme jak na to.

A proč právě graffiti náramek? K designu tohto náramku nás inspirovala novinková aladinovská razítka. Návod je velmi jednoduchý a zvládnou ho i úplní začátečníci. A navíc graffiti paří k letošním top trendům. 

Na náramek budeme potřebovat:

  • Polymerovou hmotu různých barev plus černou
  • Razítka StampoFun, komiksy, razítkovací polštářek
  • Nůž, formu na náramek (nebo sklenici), tekutý polymer, plochý řezák, strojek na polymerovou hmotu
  • Štětec a bílou akrylovou barvu
  • embossovací prášek – není nutné
  • čisté menší papírky, smirkový papír

Vybereme si barevné hmoty tak, aby k sobě ladily. Vytvoříme si delší a užší „hady“ a projíždíme strojkem na široké nastavení tak, aby vznikl dlouhý pásek. V průběhu tohoto procesu můžeme přidat embossovací prášek (jako je na obrázku tři), povrch pak bude jemně krupičkovatý a bude vypadat více ošuntěle, jako grafiti.

Vymyslíme si nápis, který chceme na náramek dát – v mém případě #kissyourhoney...

Narazítkujeme písmenka kousek od sebe, aby se nám dobře ořezávaly, a ostrým nožem je vyřežeme.  S písmenky manipulujeme opatrně, abychom si polymer nezašpinili, inkoust ještě není úplně suchý. Postupně přidáváme písmena na kovovou formu nebo sklenici a přes čistý papírek (vždy použijeme nový) zahladíme, aby písmenka byla po vypálení kulatá. Před vložením do trouby bílou akrylovou barvou uděláme čárky, dodají písmenkům na plasticitě.

Vypálíme (dle údajů podle použité polymerové hmoty, v tomto případě fimo 110 stupňů/30 minut).

Z černé polymerové hmoty na tlusté nastavení vyválíme dlouhý plát, ořízneme o kousek větší, než jsou písmenka a obalíme formu na náramek. Spoj zahladíme. Písmenka zkontrolujeme a případně ořízneme, kde jsou ostré hrany, nebo obrousíme jemným smirkovým papírem.

Z černé hmoty si uděláme kuličky, potřeme písmenka tekutým polymerem v místech, kde budou kuličky, a připevníme na písmenko. Písmena přitiskneme na plát, který máme na formě. Takto přiděláme písmena po celém obvodu náramku. Je dobré je dávat písmena lehce přes sebe (kdyžtak přidejte větší kuličku a písmeno podložte), nápis bude opět plastičtější. Je možné písmena potřít zezadu a z boku černou akrylovou barvou, aby zezadu více splynuly s pozadím.

Když máme písmena po celém obvodu, ořežeme kolem vrchní i spodní hrany černou podkladovou hmotu. Opět vypálíme.

Na třetím obrázku vidíte, jak jsou přes sebe písmena přeložena.

Stejným způsobem jako jsme dělali blendovaný plátek na písmenka si uděláme plátek na zádíčka, nebo na vnitřní stranu náramku – s tím rozdílem, že bude tenký.

Dobře potřeme tekutým liquidem a jemně vložíme a přimáčkneme. Můžeme použít i jemnou texturu a přimáčknout přes texturu. Ořízneme zbylou hmotu. Na vnitřní stranu můžeme udělat dolíčky a vyplnit je akrylovou barvou. Upečeme.

 

Máme hotovo! :)

Stejným způsobem si můžete udělat brož, náhrdelník, prsten, nákotník a spoustu dalšího.

Exkluzivně pro pro aladine.cz připravila Dagmar Kakáčová - Fimo Kakou.

 

 

dscn5978_cmsico.jpg
Vytvořeno18.10.2018