Výrobci
Workshopy a Akce

 


 

Heureka.cz - Porovnání cen a srovnání produktů z internetových obchodů

 

Módní přehlídka a křest nové knížky Ireny Slavíkové, 2.4.2016, PPM, Praha 9

Módní přehlídka a křest nové knížky Ireny Slavíkové, 2.4.2016, PPM, Praha 9 - Aladine.cz   

Módní přehlídka

a křest nové knížky Trika od Aptáka 2

Prague Patchrok meeting, 2.4.2016, 14.00, Hotel Step, Praha 9

Módní přehlídka tvorby textilní výtvarnice Ireny Slavíkové se uskuteční už podruhé vrámci mezinárodního patchworkového svátku, výstavy Prague Patchwork Meeting. Letošní téma přehlídky je hit světového oděvního průmyslu: Hawai/Waikiki a námořnický styl. Plameňáci, ibišky, ananasy, koktejly, majáky, kotvy... vůně dálek, pláž, sluníčko a dobrodružství. 

Ukázka z loňské přehlídky:

 

Přehlídka je však jenom úvodem k slavnostnímu křestu právě vycházející knihy Trika od Aptáka 2. Kniha se dopodrobna zabývá tvořením a malováním na textil pomocí tekutých textilních barev, poodhaluje triky při používání šablon, razítkování, úpravy podkladu a inspiruje zpracovanými textilními pojekty. Trika od Aptáka 2 navazuje jako druhý díl na knihu Trika od Aptáka 1, kde se čtenář naučí základní pravidla a triky pro malování na textil.

 

Prague Patchwork Meeting je opravdovým svátkem. 10. ročník mezinároní výstavy přináší výběr toho nejlepšího, co na evropské či naší scéně vzniklo. Textil, jako malířské plátno, neuvěřitelná, dechberoucí díla těch nejlepších autorů:

  • Hvězdný muž mezi quiltaři (umelěcký patchwork) Klaus Jürgen Hohmann: 12 puzzle pohledů na Japonsko, inovativně pojaté mytické bohyně a především světová premiéra aktů podle Františka Drtikola.
  • Rozsáhlá kolekce Annette Bamberger, která pracuje na pomezí tradičních a moderních technik.
  • Art quitly vystaví dámy Orna Ron a Rachel Covo, dvě významné představitelky textilního umění z Izraele.
  • Lahůdkou výstavy je galerie skupiny Art Quilt Fusion, která je složena z nejvýznamnějších evropských „sólistů“, co členka, to hvězdné evropské jméno. Z 8 autorek přijedou osobně dvě, Monique Gilbert a Hilde van Schaardenburg.
  • Kromě autorských cyklů na vás čekají i dvě tematické galerie: Momenty 100 let Lipska a výběrovou kolekci Reflection z největší evropské výstavy v St. Marie aux Mines.
  • Raritou, která zatím na mezinárodní scéně prezentována nebyla, bude soubor kubánských quiltů kurátorky Korrinne Schwerdt s návazným kurzem.

Dvě ojedinělé galerie čekají letos na příznivce tradičního patchworku. Repliky starých quiltů vznikly v rámci klubu tradičního patchworku při BPK.

K výstavě již samozřejmě patří i 2000 metrů čtvereční obchodní plochy s tou nejširší nabídkou všeho, co je pro textilní tvorbu potřeba.

Připraveny jsou workshopy s významnými lektory z celé Evropy a přímo na našem stánku Aladine na Vás čeká workshop Ireny Slavíkové - malujeme na trička v moderním stylu.

 

Praktické informace:

Wellness Hotel STEP ****
Malletova 1141, 190 00, Praha 9

Pátek 1. dubna 2016
12.00 – 18.00 výstava, kurzy, prodej
Sobota 2. dubna 2016
9.30 – 18.00 výstava, kurzy, prodej + MÓDNÍ PŘEHLÍDKA A KŘEST KNIHY

Neděle 3. dubna 2016
9.30 – 17.00 výstava, kurzy, prodej

Vstupné: Základní vstupné ... Kč 180 * Permanentka na 3 dny ... Kč 350

Výhoda místa konání: naplánujte si pak bazén, saunu a vířivku:) - a pak za odměnu skvělý oběd v místní restauraci nebo kávičku -  vše přímo v Hotelu Step - přímo navazující na výstavu.

Parkování pře hotelem.