Kreativní víkend, 8.-10.2.2019

04.01.2019

 

Kreativní víkend

To nejlepší z Aladine

8.-10.2.2019

 

Zveme Vás na prodloužený kreativní víkend!

Připravili jsme pro vás celou paletu kurzů a technik, na které jen tak nenarazíte.
V příjemné atmosféře, ve společnosti oblíbených lektorek a stejně naladěných lidí si můžete na jednom místě vyzkoušet průřez nejrůznějšími podobami tvoření na různé povrchy, osaháte si nové i zapomenuté techniky, pomůcky, či materiály, vnoříte se do kreativního světa, kde na vás nikdo nebude spěchat a na vše bude dost času.

Co Vás čeká?

Textil – Akvarelové tričko. Zbrusu nový kurz Ireny Slavíkové. Vymazlený akvarelový podklad, experimentování s novými akvarelovými nažehlovačkami a spousta triků, jak vše propojit do harmonického celku a překrásného trička. Hra s barvami ve spreji, vodou, nejrůznější efekty, na které bude konečně čas. Zase něco úplně nového od Aptáka.

Gelli plate a papír – Prošívaný deník a „žužu fajnovinky“. V podání Madlenky Gieslové. Gelli plate, želatině podobná destička, které důvěrně říkáme žužu, s barvami, šablonami a razítky umí divy. Ale hlavně, vtáhne vás do kreativního víru, kdy mát chuť zkoušet nové a nové kombinace barev, vzorů, vrstev, efektů. Tentokrát si vyzkoušíme gelli i na textil, ještě víc si pohrajeme s transferem a přenosem obrázků, textů, grafik z časopisů, přidáme nápadité elegantní rozdělovníky a vše pomocí šicího stroje zkompletujeme. Do deníku, diáře, alba – nebo prostě jenom do art journalu, který vás bude bavit, kdykoliv ho vezmete do ruky.

Fládrování - Zapomenutá technika, která doslova vykouzlí strukturu dřeva na jakémkoliv povrchu. S výtvarnicí a lektorkou Violou Benešovou nahlédneme sto let zpátky, kdy patřilo fládrování patřilo mezi oblíbené techniky šikovných řemeslníků. Naučíme se pracovat s fládrovací stěrkou a po dokonalé rozcvičce proměníme obyčejnou kartonovou krabici v box, který nerozeznáte od dřeva. Speciální pozornost budeme věnovat víku, kde se ke slevu dostanou reliéfní pasty, inkousty a vosky od výmyslu světa. A budete překvapeni, jak jednoduché to je a třeba v létě předěláte celý nábytek na chatě.

Relaxační kreslení – Od čárky k brázku - kdy jste měli čas si jen tak sednou, vzít do ruky fixy a jen tak si čmárat a vytvořit něco krásného? U šálku voňavé kávy, či čaje pronikneme pod vedením Ivy Ondráčkové do tajů obrazců a čar, objevíme magii opakujících se vzorů. Pohrajeme si s razítky, přidáme voskovky, fixy a vyzkoušíme nejrůznější papíry a zajímavé barevné podklady. Vše svážeme do krásného vyýsledku ve formě neobvyklého deníku, či zápisníku. Nebo jestli jste milovníci obrázků – vytvoříme z nachystaných papírů zajímavý obraz. Tuto techniku lze využít na dekorování krabiček, papírů, textilu, tenisek, kšiltovek.... Ale hlavně, budete překvapeni, jak moc Vás nadchne, bude bavit a jak vás prostě krásně zpomalí.

Náhled do světa skla – na nedělní dopoledne jsme připravili malou ochutnávku dekorování skla. Vyzkoušíme si práci s leptací pastou, holografickou pastou, přidáme kontury a třpytky. Můžete si vytvořit decentní výrobek do svého interiéru, nebo to můžete také pojmout jako jedinečnou příležitost vyzkoušet si, jak i na skle se dá kreativně vyřádit 😊. Překvapivě rychlý a jednoduchý projekt na nedělní dopoledne.

 

Praktické informace:

Termín:                           8.-10.2.2019
Místo a ubytování:        Samechov - hotel Samechov, 40km od Prahy po D1, adresa: Samechov č.50, 257 24
Cena:                              
3.500,- Kč (ubytování, 5x denně strava, lektorovné, materiál)
Děti:                                 Tentokrát po děti od 15 let. Kreativní pobyt s dětmi a kvalitním dětským programem připravujeme opět na léto 22. - 25- 8. 2019
Akreditace:                     Naše kurzy jsou akreditované MŠMT

Kontakt:

Iva Ondráčková - 773 281 259 nebo Martina Linková 603 974 047A ještě několik informací:

Mapa

Ubytování:  Ubytování je zajištěno ve 3 - 4 lůžkových pokojích se sociálním zařízením

Příjezd:        V pátek 8.2. začínáme večeří v 18,00 hodin.

Prosím snažte se přijet do večeře, abychom se všichni v klidu najedli a ubytovali a pustili se do tvoření. V případě potřeby kdykoliv zavolejte.Do objektu můžete přijíždět od 16,30 hodin, kdy zde na vás již budeme čekat.

Odjezd:       Program končí v neděli 10.2. obědem ve 12.30.

S sebou:

- Přezůvky - v celé budově se přezouvá

- Ručník

- Pohodlné oblečení

- Na tvoření si s sebou prosím vezměte - nůžky, tužku, pravítko a 2 štětečky různé velikosti, horkovzdušnou pistoli - kdo má, jinak budeme mít k zapůjčení, kdo má tak podložku na řezání, abychom nepoškodili stoly (budeme  mít i k zapůjčení). Jinak vše s čím jste zvyklé tvořit.

Nejdůležitější je vzít s sebou dobrou náladu a chuť tvořit a objevovat nové věci. Představíme nové techniky I trendy, nové materiály a pomůcky na tvoření a třeba najdete zase pár spřízněných lidí. Budete mít možnost si zakoupit spoustu věciček na tvoření v kreativním butiku Aladine.

 

Těšíme se na vás

Za organizátory Iva Ondráčková a Martina Linková, lektorky Irena Slavíková, Madlenka Gieslová a Viola Benešová.