Výrobci
Workshopy a Akce

 


 

Heureka.cz - Porovnání cen a srovnání produktů z internetových obchodů

 

Jarní nápady v SAMA DOMA, ČT 1, 6.-9.3.2017

Jarní nápady v SAMA DOMA, ČT 1, 6.-9.3.2017 - Aladine.cz   

Inspirace pro jarní tvoření v Sama Doma, ČT 1

Od pondělí 6.3.2017 do čtvrtka 9.3.2017, vždy ve 12.30 v pořadu ČT 1 SAMA DOMA představíme nápadité jarní projekty.

Pondělí - 6.3.2017 - Zápichy do květináče, originální větvičkový závěs. Autorka: Gábina Pešlová

Úterý - 7.3.2017 - Krabička na semínka, razítkované fimo. Autorka: Dagmar Kakáčová, FIMO Kakou

Středa - 8.3.2017 - Jarní prostírání. Autorka: Irena Apták Slavíková

Čtvrtek - 9.3.2017 - Zástěrky do zahrady pro malé pomocníky. Autorka: Majda Dejlová


PONDĚLÍ

Zápich do květináče a jarní větvičkový závěs

  • Velmi jednoduchý, efektní projekt. Zápichy do květináče ozdobíme jarními motýlky, kytičkami, mašličkami a hravými korálky. Ukážeme si však i akvarelovou techniku, kterou pomocí inkoustů ve spreji rozzáříme narazítkované motivy. 

Variace: stejnou technikou dozdobíme trendy jarní závěs na terasu, jarní práníčko, či visačku.

​Autorka: Gábina Pešlová, lektorka výtvarných kurzů, scrapařka a výtvarnice s vášní pro papír.


ÚTERÝ

Projekt: Krabička na semínka nebo recyklovaný květináč ze starého hrníčku.

  • Plechovou krabičku od sušenek, či z Kiku potáhneme polymerovou hmotou a vdechneme jí jarní náladu. Praktický originální úložný box na semínka dozdobíme novými věnečkovými razítky. Ve stejném stylu si vyrobíme i nazdobené kancelářské sponky, kterými se dají sáčky od semínek zavřít.

Variace: Recyklovaný starý šálek, jako překrásný květináč a pítko pro ptáčky, ozdoby z fima uplatníme na věneček na dveře z proutí a další jarní dekorace do interiéru.

Autorka: Dagmar Kakáčová - polymerová umělkyně evropského formátu. Vítězka polymerových šperkařských souteží, její tvorba je odlehčená, plná humoru a velké invence.

 


STŘEDA

Projekt: Jarní prostírání

  • Překrásný projekt textilní výtvarnice Ireny Apták Slavíkové. Prostírání nazdobíme pomocí šablon, razítek a hlavně - tekutých barev ve spreji. Ukážeme si krok po kroku, jak upravíme podklad, přidáme hlavní motivy, další detaily a také pověstné aptákovské dokončovací triky. Interiér můžeme celý vyladit do jarní nálady a stejnou technikou vyrobit polštáře, zástěrku, chňapky do kuchyně, či jen tak tričko pro radost.

Autorka: IRENA SLAVÍKOVÁ využívá v malbě na textil široký záběr technik a nápadů, nebrání se žádnému experimentu a překvapuje odlehčeným a originálním pohledem na textilní tvorbu. Autorka knih Triak od Aptáka 1 a Trika od Aptáka 2 


ČTVRTEK

Projekt: Zástěrka pro malé zahradníky

  • Pro malé pomocníky budeme vyrábět zástěrky do zahrady. Ukážeme si jemné zdobení textilu, které překvapí invencí, ale i neuvěřitelnou jednoduchostí. Textilními barvami vytvoříme kapičky a ostrůvky barev. Do ostrůvku pak tiskáme razítka. Vzniká dojem moderní grafiky, akvarelový podklad plný jarních jemných barev. Projekt s radostí zvládnou i děti. Nechte se inspirovat!

AutorkaMAJDA DEJLOVÁ, keramička a výtvarnice, která miluje čistý, jednoduchý styl. Neustále objevuje nové techniky, překvapuje kombinacemi technik i zavedených materiálů.

Pořad SAMA DOMA vysílá ČT 1 - 12.30.