Výrobci
Workshopy a Akce

 


 

Heureka.cz - Porovnání cen a srovnání produktů z internetových obchodů

 

Halloweenská oslava

Halloweenská oslava - Aladine.cz   

 Halloweenská oslava

Hallowenská sada úžasných razítek mi hned učarovala, takže nebylo pochyb, že učaruje i mojí jedenáctileté dceři.  Protože jsme právě připravovaly oslavu jedenáctých narozenin, využily jsme razítka k výrobě pozvánek, cedulek na stůl a všech potřebných dekorací.

Na výrobky budeme potřebovat: 

  • halloweenská sada razítek
  • razítkovací polštářky v oblíbených barvách
  • čtvrtky, barevný papír
  • raznice kolečko, kočka, cedulka
  • stužky
  • lepidlo, lepenka, nůžky, gelová pera či fixy, párátka

Základ všeho tvoří čtvrtka celá potiskaná razítky, v našem případě v odstínech fialové, konečnou úpravu tvoří netopýři, které tiskáme kontrastní, nejlépe černou barvou. Jednu takto potiskanou čtvrtku použijeme jako prostírání.  Je to oblíbená činnost menších dětí, takže s přípravou oslavy může pomoci i mladší sourozenec.

Druhou, stejným způsobem ozdobenou čtvrtku použijeme na pozvánku. Na připravený bílý základ (z bílé čtvrtky) si vystřihneme potřebný ozdobený obdélník a nalepíme na přední stranu pozvánky, tu dozdobíme výseky koček z barevného papíru. Dále si vyrazíme kolečka ze stejného barevného papíru, která rozpůlíme a každý půlkruh nalepíme zevnitř po obvodu, vytvoří nám zajímavou dekoraci. Na závěr si zespoda prostřihneme v přehybu tolik místa, aby se nám tam vešla stužka, kterou pozvánku ozdobíme.

 Ze zbylé  potiskané čtvrtky ještě ustřihneme pruh a z něj vyrobíme pouhým prostřižením na obou koncích kroužek na ubrousek, který též dozdobíme výsekem kočky.

 

Cedulky na stůl vyrobíme ze čtvrtky potřebných rozměrů, přehneme ji na půl a na horní a dolní díl dáme pruh papíru tak, aby nám vznikl volný pruh uprostřed cedulky, do té tiskáme motivy, stejně jako jsme zdobili první čtvrtku.  Odstraníme pruhy a cedulku dle fantazie ozdobíme…dokreslíme falešné šití gelovým perem, dolepíme stužku, napíšeme jméno kamaráda.

Maminka mezitím upekla muffiny , ozdobila fondánem či mléčnou hmotou (a ozdobila razítky viz. návod razítkované perníčky). Na muffiny si ještě vyrobíme vlaječky. Ty vyrobíme ze zbytku barevného papíru tím, že vystřihneme trojúhelníky, ozdobíme je razítky a gelovým perem dokreslíme falešné šití. Vlaječky nalepíme na párátka, vzadu zajistíme lepenkou. Ještě nám zbyla chvilka času, tak jí využijeme výrobou ozdob na čajové sáčky, kdo má výsekový strojek ve tvaru cedulky má to téměř bez práce, jen vyseknout požadovaný tvar, natisknout razítko a dozdobit gelovým perem, po zaschnutí nalepit na cedulku, která je u čajového sáčku.  A oslava může začít.

Podzimní období nabízí spoustu přírodnin, které se nám budou hodit k ozdobě stolu, např. dýně, listy, žaludy, jablíčka. Jablíčka můžeme přizdobit barevnými stužkami na párátkách, které zapícháme po obvodu každého jablka.  Nechme vše na dětské fantazii, vždyť i jedenáctileté slečny jsou pořád ještě děti a vymyslí spoustu věcí, které nás ani nenapadnou.

V rámci naší oslavy hostitelka se svými hosty vyráběla deníčky za pomoci stejných razítek, ale o tom zase až příště.

Návod pripravila Alena Rybáková.