+420 601 534 217 info@aladine.cz
Římská 12, Praha 2
CZK
EUR

Halloween: Strašidelné magnetky

Strašidelné magnetky

Chystáte halloweenskou oslavu a hledáte námět na hezkou dílničku? Co tak strašidelné magnetky? Drobnost, která bude bavit  a každý si ji může vzít domů, jako suvenýr. A naučíme se také nové techniky, jak využít fimo při práci s dětmi:)!

Na magnetky budeme potřebovat:

  • Bílou polymerovou hmotu
  • Křídy nebo pastely (stačí vám obyčejné prašné křídy), textilní barvy, fixy, akrylové barvy, razítkovací barva (stazon nebo archival ink)
  • Vykrajovátka, nožík, váleček, nůžky, tenký štětec
  • Magnetická páska (nebo magnetky), lepidlo (vteřinové nebo i tavná pistole)
  • Razítka Halloween

Dobře si rozpracujeme bílou hmotu a vyválíme na strojku či válečkem velký plátek. Vykrajovátky si naznačíme oblast, kterou budeme dekorovat, abychom si nezničili příliš mnoho hmoty.

S razítky si můžeme krásně vyhrát. Menší razítka můžeme použít na mandalu, nebo razítkujeme strašidelný příběh. Takto připravené tvary vykrojíme a zatím necháme ležet.

FIMO A KŘÍDY

Připravíme si další možnost zdobení podkladu – křídami. Stačí prstem přejet po křídě a lehce „pošmudlat“ hmotu. Zde se mohou děti opět vyřádit.

Přes takto připravenou hmotu můžeme libovolně razítkovat. Opět vykrojíme.

FIMO A FIXY

Nyní využijeme kolečko narazítkované příběhem a ještě neupečené vybarvujeme lehce obyčejnými fixkami. Je lepší, když jsou fixky s měkčím hrotem. Doporučuji vždy trochu hrot očistit, aby fixka zase dobře malovala.

FIMO A  TEXTILNÍ BARVY

Další možností, jak dekorovat neupečenou magnetku, je vybarvení textilními barvami. Stačí vám tenký štěteček a barvu nanašíme jen lehce špičkou. Nepoužíváme vodu. Hrot při namáčení do jiné barvy otřeme do ubrousku.

Magnetky upečeme (dle instrukcí výroce polymerové hmoty) a po vychladnutí nalepíme magnetickou pásku nebo magnetky a máme hotovo. nebo před upečením udělejte do placek dírku a vzniknou vám tak originální medailonky.

Další možností je magnetky narazítkovat, upéct a po té vybarvovat akrylovými barvami, temperami apod. Také si můžete vyhrát s černou hmotou a bílým inkoustem.

Krásné tvoření

Pro Aladine vytvořila Dagmar Kakáčová - Fimo Kakou

magnetkyfinal_cmsico.jpg
Vytvořeno18.10.2018